Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Orszak Trzech Króli 2019 w Warszawie – 6 sty...

Orszak Trzech Króli 2019 w Warszawie – 6 stycznia 2019

Największy Orszak Trzech Króli, już po raz jedenasty, przejdzie w niedzielę 6 stycznia 2019 r. ulicami Warszawy. O godz. 12:00 na Placu Zamkowym uczestnicy orszaku obejrzą na telebimach transmisję modlitwy “Anioł Pański” z Watykanu, po której kard. Nycz rozpocznie warszawski Orszak i poprowadzi go do Stajenki. Na to wspólne świętowanie organizatorzy zapraszają wszystkich wiernych, a szczególnie rodziny z dziećmi.


Zobacz —> Fotorelację z warszawskiego Orszaku Trzech Króli 

Opublikowany przez Orszak Trzech Króli – Fundacja Piątek, 4 stycznia 2019

 

Wydarzenie —> na Facebooku

Orszak poprzedzi Msza św.,, transmitowana online, która zostanie odprawiona o godz. 11.00 w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Przedtem, o godz. 10.30 kard. Kazimierz Nycz odznaczy kilkanaście osób medalem Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej.

Z balkonu na Zamku Królewskim odezwą się Fanfary (grać będzie Jacek Jurkowski), przy dźwiękach których, z dziedzińca Zamku wyjdą Trzej Królowie i przejdą na scenę, gdzie odegrają scenę „Olśnienia”.

Opublikowany przez Orszak Trzech Króli – Fundacja Czwartek, 3 stycznia 2019

 

Przed królewskimi Orszakami, w drogę do Betlejem, wyruszy Orszak Rodzinny, który będzie prowadzony przez Brzemienną Świętą Rodzinę z osiołkiem.

Na Placu Zamkowym nie zabraknie znanych i wyczekiwanych atrakcji – taniec Aniołów z szarfami, taniec chińskiego smoka, atak Diabłów na Orszaki oraz musztra Legionu Rzymskiego. Nowością będzie występ bębniarzy.

W drodze do Stajenki Królowie miną mansjony:

– Dwór Heroda – grupa teatralna z Duszpasterstwa Akademickiego „Arka”,

– Gospoda – studenci z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,

– Chóry Anielskie – chór ze Szkoły Sióstr Nazaretanek,

– Walka Dobra ze Złem – Niepubliczne Gimnazjum Wyspa JP2 i szkoły im. Ks. Jana Twardowskiego,

– Pasterze

– Brama Anielska – szkoła „Strumienie”.

Każdy z Królów inaczej będzie podróżował do Betlejem: Król Afrykański na wielbłądzie, Król Azjatycki na platformie ciągniętej przez kulisów, a Król Europejski – na tronie umieszczonym na rikszy, a jego Orszakowi będą towarzyszyły alpaki prowadzone na smyczy przez dzieci.

Barwne Orszaki przejdą Krakowskim Przedmieściem i ulicą Królewską na Plac Piłsudskiego, gdzie Królowie oddadzą pokłon i wręczą dary Dzieciątku Jezus oraz zostanie odczytana Ewangelia. Po tej scenie, wzorem ubiegłorocznego Orszaku, warszawiacy i goście zostaną zaproszeni do odtańczenia poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”.

Na Placu Piłsudskiego, oczywiście, nie zabraknie kolęd – najpierw w wykonaniu chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrygenturą Jana Krutula, a później – warszawskich studentów pod przewodnictwem Aleksandry Siekierzyńskiej.

Na Placu Piłsudskiego ustawione będę zagrody ze zwierzętami (wielbłąd, alpaki, osioł, kozioł, owieczki i ptaki. Będzie możliwość zakupienia orszakowych gadżetów i książek, ciepłych posiłków i napojów, jak również dowiedzenia się czegoś o misjach w namiocie Ad Gentes.

Dzieci biorące udział w Orszaku otrzymają Skrzynie Skarbów wypełnione cukierkami i niespodziankami, a pozostałe będą mogły wziąć udział w grze „W drodze do Stajenki” – w orszakowym śpiewniku będzie strona z zabawą polegającą na zebraniu czterech różnych naklejek, które będą rozdawane w czterech punktach, oznaczonych flagami, na Placu Piłsudskiego. Po zebraniu kompletu naklejek, dziecko będzie mogło odebrać mały upominek.

W wyznaczonych punkach będzie można zrobić sobie zdjęcie z Trzema Królami, Świętą Rodziną i namalowanym wielbłądem.

W trakcie Orszaku wolontariusze będą rozdawali uczestnikom korony, śpiewniki i nalepki, a także zbierali pieniądze do puszek – publiczna zbiórka pieniędzy „Podaruj dzieciom wakacje”, z której dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Już w najbliższą niedzielę spotkamy się w ponad 700 miejscowościach, aby razem z Trzema Królami odnaleźć…

Opublikowany przez Orszak Trzech Króli – Fundacja Piątek, 4 stycznia 2019

 

Warszawskiemu Orszakowi będzie towarzyszyła akcja „Jak dokarmiać mądrze ptaki” – będziemy rozdali karmę dla ptaków i ulotki z informacjami opracowanymi przez Lasy Państwowe, jak mądrze pomagać ptakom mieszkającym w Warszawie. Sponsorem karmy dla ptaków jest Sklep Zoologiczny „Champion”.

Zobacz też —> Orszak Trzech Króli 2019 – Największe uliczne jasełka na świecie po raz jedenasty!

Partnerami Strategicznymi Orszaku Trzech Króli są: LOTTO, PKN ORLEN, PGNiG S.A. oraz Suempol Sp. z o.o.

Info za —> Orszak Trzech Króli: orszak.org/dla mediów oraz Archidiecezja Warszawska: Orszak Trzech Króli