Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Orszak Trzech Króli 2019 – Największe uliczn...

Orszak Trzech Króli 2019 – Największe uliczne jasełka na świecie po raz jedenasty! – 6 stycznia 2019

W niedzielę 6 stycznia 2019 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego, pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi” ulicami 751 miejscowości w Polsce i 22 poza jej granicami przejdzie Orszak Trzech Króli 2019. To już jedenasta edycja największych ulicznych jasełek na świecie.

Zobacz więcej w serwisie internetowym —> Orszaku Trzech Króli

Hej! Mamy dla Was wszystkich zadanie specjalne na tegoroczny Orszak Trzech Króli! 👑👑👑 Wybierasz się na Orszak w swojej…

Opublikowany przez Orszak Trzech Króli – Fundacja Środa, 2 stycznia 2019

 

Zobacz  —> listę miejscowości i mapę Orszaku Trzech Króli

Motywem przewodnim Orszaku Trzech Króli 2019 jest zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

„Wołam, ja, syn polskiej ziemi, zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!… Tej Ziemi!” / Jan Paweł II, Warszawa, 2.06.1979 r.

W orszakowym scenariuszu znajdzie się wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II, rozpoznamy tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi.

W orszakowym śpiewniku został zamieszczony specjalny list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do uczestników orszaków. Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser – Dudą wezmą udział w Orszaku Trzech Króli w Wadowicach.

Zobacz też:

Orszak Trzech Króli 2019 w Krakowie

Orszak Trzech Króli 2019 w Warszawie

Podczas Orszaków zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna, z której pieniądze przeznaczone zostaną na finansowanie akcji „Podaruj dzieciom wakacje” – na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Już w najbliższą niedzielę spotkamy się w ponad 700 miejscowościach, aby razem z Trzema Królami odnaleźć…

Opublikowany przez Orszak Trzech Króli – Fundacja Piątek, 4 stycznia 2019

 

Tradycyjnie, Orszakowi towarzyszyć będą konkursy:

– plastyczny – „Oblicze Dzieciątka Jezus, które powitali Trzej Królowie”,
– szopek bożonarodzeniowych,
– poetycki – kolejna zwrotka do pastorałki „Oj Maluśki, Maluśki”,
– multimedialny – filmik-relacja z Orszaku.

W listopadzie zakończyła się kolejna edycja konkursu „Głosuj na wielbłąda! I wygraj korony!” – wielbłąd pojedzie do Łochowa, a czekoladki za drugie i trzecie miejsce będą rozdawane na Orszaku w Brańsku i Wielopolu Skrzyńskim.

Orszak Trzech Króli jest przykładem zgodnego współdziałania ludzi różnych poglądów i wyznań. To oddolna inicjatywa, która łączy i spaja lokalne społeczności. Orszak tworzą rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze, osoby duchowe i ludzie dobrej woli, którzy poświęcają swoje zdolności, umiejętności, czas i środki.

Cudzichowie zaprszają na Orszak Trzech Króli

Rozkolędowana rodzina Cudzichów zaprasza na Orszak 👑👑👑 Spotkajmy się na wspólnym kolędowaniu! 🎶👼🎄 Bo kolędy warto śpiewać – lepiej razem, niż samemu 😉Kolędy Cudzichów, dziękujemy i pozdrawiamy 💚❤💙Agnieszka Cudzich 🎤Darek Mucha 🎻#orszak #kolędyCudzichów #kolędy #świętujmy

Opublikowany przez Orszak Trzech Króli – Fundacja Piątek, 4 stycznia 2019

 

Inicjatywa zorganizowania ulicznych jasełek powstała w szkole „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik”.

Przekaz i forma Orszaku Trzech Króli są niezwykle atrakcyjne, na co wskazuje zwiększająca się co roku ilość miejscowości, które włączają się w tę inicjatywę – każdego roku na orszakowej mapie przybywa ok. 100 nowych miejscowości. Orszak staje się coraz bardziej popularny poza granicami Polski – odbędzie się również w innych krajach europejskich (Wielka Brytania, Niemcy, Ukraina), w Ameryce Północnej (Chicago), Ameryce Południowej (Boliwia), Afryce (Rwanda i Kongo) oraz w Azji (Kazachstan i Palestyna).

Partnerami Strategicznymi Orszaku Trzech Króli są: LOTTO, PKN ORLEN, PGNiG S.A. oraz Suempol Sp. z o.o.

Info i wideo za —> Orszak Trzech Króli: orszak.org/dla mediów oraz BP KEP: Orszak Trzech Króli 2019 – jedenaste największe uliczne jasełka na świecie!