Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Opłatek misyjny w Łagiewnikach – 14 stycznia...

Opłatek misyjny w Łagiewnikach – 14 stycznia 2023

W sobotę 14 stycznia 2023 r. w krakowskich Łagiewnikach odbyło się misyjne spotkanie opłatkowe dla rodzin misjonarzy i dobroczyńców misji. Mszy św. sprawowanej w samo południe w Bazylice Bożego Miłosierdzia przewodniczył i homilię wygłosił bp Jan Zając, kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Na początku Mszy świętej zebranych w świątyni przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor łagiewnickiego Sanktuarium przypomniał, że w orędziu na ubiegłoroczny Światowy Dzień Misyjny papież Franciszek zachęcał do refleksji nad trzema kluczowymi wyrażeniami, które streszczają trzy podstawy życia i misji uczniów: „Będziecie moimi świadkami”. – Przybywamy dziś tu do Bazyliki Bożego Miłosierdzia, gdzie 17 sierpnia 2002 roku św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Wpatrujemy się w tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej i ogarniamy modlitwą wszystkich którzy głoszą Chrystusową Ewangelię. Bardzo serdecznie witam i pozdrawiam uczestników Misyjnego Spotkania Opłatkowego – Rodziny Misjonarzy, Dobroczyńców Misji, wszystkich Misjonarzy i Misjonarki, którzy łączą się z nami dzięki transmisji internetowej – mówił.

Zobacz też —> Łagiewnickie podsumowanie 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – Konferencja naukowa “Akt Zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – znaczenie i perspektywy” – 26 listopada 2022

W homilii bp Jan Zając mówił, że Jezus Odkupiciel człowieka jest z nami, aby wszystkim ludziom ukazać zbawienie. – Jezus w swoim miłosierdziu również powołuje uczniów, aby w Jego imieniu nieśli Ewangelię miłosierdzia aż po krańce świata. Historia życia Lewiego, którą słyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii, powtarza się w życiu w i posłannictwie uczniów Chrystusa: kapłanów i misjonarzy. Boski Mistrz wchodzi na drogi człowieka, patrzy mu w oczy jak Lewiemu. I patrzy w jego serce i mówi: „Pójdź za mną” – powiedział kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i dodał: – Dzisiaj uwielbiamy Boga za naszych Braci i Siostry, którzy przyjęli Słowo Boże i z ofiarną miłością niosą tę miłość, która stała się Ciałem, każdemu człowiekowi na całym okręgu ziemi. Oni dzielą się chlebem, ale i ofiarną miłością, z tymi, którzy są głodni Bożego pokarmu i spragnieni miłosierdzia serca Bożego. Dziś na Ołtarzu Pańskim, w sercu nowonarodzonej miłości Bożej, składamy również wszystkich, którzy kochającym sercem i ofiarnymi rękami wypełniają to szczególne powołanie misyjne, stając się ofiarodawcami i darczyńcami dzieła ewangelizacji.

Po Mszy świętej w Domu Duszpasterskim odbył się tradycyjny opłatek. Miało też miejsce szczególne spotkanie on-line z dziećmi adoptowanymi w Indiach, Peru i Tanzanii.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Opłatek misyjny w Łagiewnikach


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja