Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listop...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Zaproszenie

Metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz zaprasza do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada. Główna Msza św. z udziałem władz państwowych rozpocznie się o godz. 9.00 w poniedziałek 11 listopada 2019 i będzie transmitowana na antenie Polskiego Radia. Po południu odbędzie się koncert “Boże coś Polskę” i wspólne śpiewanie pieśni kościelnych i patriotycznych.

Ks. Kardynał Nycz zaprasza wszystkich Diecezjan do włączenia się w obchody 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości…

Opublikowany przez Centrum Opatrzności Bożej Wtorek, 5 listopada 2019

 

Zobacz też —> Narodowe Święto Niepodległości – jak dojechać do Świątyni Opatrzności Bożej?

11 listopada 2019 r.  w dniu 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Msze święte w Świątyni Opatrzności Bożej będą odprawione w godzinach: 9.00, 12.00 i 19.18.

O godzinie 9.00 rozpocznie się Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem arcybiskupa metropolity warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza. Homilię wygłosi biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Podczas Eucharystii Prezydent Rzeczypospolitej zapali Świecę Niepodległości.

Wideo —> Centrum Opatrzności Bożej: Święto Niepodległości Msza Święta o godz. 9.00 11.11.2019


Zobacz więcej transmisji —> ze Świątyni Opatrzności Bożej w dniu 11 listopada 2019

W celebrowanych przez najbliższe lata uroczystościach upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości, powstające Sanktuarium Opatrzności Bożej zajmuje miejsce wyjątkowe. Jednoczy bowiem wszystkich Polaków w ustawicznym dziękczynieniu Stwórcy za opiekę za naszą Ojczyznę i ufnym zawierzaniu jej losów Bogu na kolejne wieki.

Podczas Eucharystii odprawianej w Świątyni Opatrzności Bożej zapłonie Świeca Niepodległości ofiarowana Warszawie przez Piusa IX w 1867 r. z życzeniem, by zapalono ją dopiero wówczas, gdy Polska będzie już wolna.

W 1920 r. kard. Edmund Dalbor wraz z arcybiskupem metropolitą warszawskim kard. Aleksandrem Kakowskim przywieźli świecę z Watykanu do archikatedry warszawskiej, gdzie podczas uroczystej Eucharystii zapalił ją marszałek Sejmu Ustawodawczego Wojciech Trąmpczyński na znak tego, że Ojczyzna odzyskała wolność.

Ten historyczny moment przerodził się już w tradycję zapalania świecy w czasie Święta Niepodległości. Jest ona symbolem spełnienia marzeń wielu poprzedzających nas pokoleń, które w czasach zaborów przechowały w sercach ideę wolnej Ojczyzny i tej idei poświęcały swe wysiłki, a nieraz także życie.

Info za —> Archidiecezja Warszawska: Msza św. w dniu Narodowego Święta Niepodległości oraz centrumopatrznosci.pl: Urodziny Niepodległej

Koncert 11 listopada 2019 w Świątyni Opatrzności Bożej

fot. Centrum Opatrzności Bożej

W okolicznościowym koncercie  z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. „Boże, coś Polskę” o godz. 17.00 wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “Mazowsze” wraz z orkiestrą symfoniczną pod dyrekcją Jacka Bonieckiego.

Wraz z solistami, chórem i orkiestrą Zespołu „Mazowsze” wystąpią soliści: Dorota Osińska, Marcin Wortmann, Ryszard Cieśla.

Po koncercie o godz. 18.00 wspólnie z artystami “Mazowsza” uczestnicy koncertu zaśpiewają pieśni religijne i patriotyczne.

Wydarzenie —> na Facebooku

Zobacz więcej —> parafiaopatrznoscibozej.pl: Koncert zespołu „Mazowsze” BOŻE, COŚ POLSKĘ


11 listopada tego roku upłyną dokładnie trzy lata od momentu, kiedy po raz pierwszy w murach Świątyni odprawiono uroczystą Mszę Świętą w dziękczynieniu Bogu za dar niepodległej Polski. Ten historyczny dzień jest tematem niezwykłego albumu “Jedynemu Bogu – Naród. 1791- 2016”.

Do dziś uczestnicy tamtej Eucharystii pamiętają donośny i wzruszający śpiew Bogurodzicy, a potem wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, którymi rozpoczęto Mszę Świętą. Otwarcie drzwi Świątyni i odprawienie pierwszej Eucharystii w dniu tak ważnym dla wszystkich Polaków, w rocznicę odzyskania niepodległości, miało wymiar symboliczny.

Czytaj dalej —> centrumopatrznosci.pl: “Jedynemu Bogu – Naród. 1791- 2016”


Metropolita warszawski zaprasza do Świątyni Opatrzności Bożej na świętowanie 11 listopada

Umiłowani Diecezjanie!

Zapraszam Was w poniedziałek, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.

O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert Boże, coś Polskę, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych.

Świętowanie zakończymy o godz. 19.18 zapaleniem Świecy Niepodległości w Świątyni i naszych domach oraz Mszą Świętą z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności.

Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, prosząc jednocześnie o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.

† Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski

Info za —> Archidiecezja Warszawska: Metropolita warszawski zaprasza do Świątyni Opatrzności Bożej na świętowanie 11 listopada