Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 3 – ...

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 3 – 16 maja 2021

Trzeci dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – Niedziela, 16 maja 2021 roku, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Odprawiając tę Nowennę nawiązujemy do oczekiwania przez Maryję i apostołów w Wieczerniku spełnienia się obietnicy, którą zostawił Chrystus: „…wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym” (Dz 1,5).

Zobacz więcej –> Wszystkie dni Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

Jeśli chcesz —> DODAJ swoją intencję modlitewną związaną z tą Nowenną


Wideo↑ —> Bogdan Bednarz: 3 dzień Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

**Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego**22 maja br. (piątek) w całym Kościele rozpoczyna się nowenna przed…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Wtorek, 19 maja 2020

 

Prośmy w niej o światło i wszystkie dary Ducha Świętego dla siebie, Kościoła, naszej Ojczyzny i świata, aby prowadził nas do pełnego poznania Jezusa, odkrywał przed nami głębię Jego miłosiernej miłości, uczył dostrzegać Jego obecność i działanie w naszej codzienności.

Zobacz też:

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego w Łagiewnikach


Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 3

Na początku można zaśpiewać > Hymn do Ducha Świętego lub > Sekwencję o Duchu Świętym

Modlitwa wstępna

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Modlitwa w trzecim dniu Nowenny

Pismo Święte poucza: “Wszyscyśmy w jednym Duchu zostali ochrzczeni, aby stanowić jedno ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem” ( 1 Kor 12,13).

Módlmy się:

Duchu Przenajświętszy, Boże jedności, zgody i pokoju, błagamy Cię pokornie, abyś zawsze jednoczył wszystkich wierzących w Chrystusa w Jego świętym Kościele. Amen.

Modlitwy końcowe

Ojcze Nasz…

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Można odmówić > Litanię do Ducha Świętego


Jeśli chcesz —> DODAJ swoją intencję modlitewną związaną z tą Nowenną

Polecamy rozważanie —> WODA – 3. dzień Nowenny do Ducha Świętego

Wideo za —> Karmelici Bosi Prowincja Krakowska: WODA – 3. dzień Nowenny do Ducha Świętego ( Produkcja: o. Mariusz Wójtowicz OCD & Marek Domagała)