Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Niedziela Palmowa – Światowy Dzień Młodzieży...

Niedziela Palmowa – Światowy Dzień Młodzieży 2018 w diecezjach

“Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1, 30) to hasło tegorocznego 33. Światowego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 r., na poziomie diecezji. Spotkania modlitewne, koncerty i świadectwa, a nawet gry miejskie to niektóre z wydarzeń towarzyszących uroczystym liturgiom tego dnia. W wielu diecezjach Święto Młodych rozpocznie się już w piątek.

Każda Niedziela Palmowa to w wymiarze diecezjalnym kolejny Światowy Dzień Młodzieży. W towarzyszącym mu orędziu Papież Franciszek podejmuje w tym roku temat niepokojów młodego pokolenia, a jako środek zaradczy proponuje „rozeznanie”. Papież pisze też o „powołaniu”, czyli byciu wezwanym przez Boga po imieniu, na wzór Maryi. Ojciec Święty wzywa młodych do odwagi przyjęcia powołania. „Wiedzcie, że Papież wam ufa, że ​Kościół wam ufa! A wy, ufajcie Kościołowi!” – zachęca.

Zobacz —> Orędzie papieża Franciszka na 33. Światowy Dzień Młodzieży – Niedziela Palmowa, 25 marca 2018

Tekst papieskiego orędzia będzie rozważany podczas katechez i spotkań organizowanych z okazji Święta Młodych w diecezjach. W wielu z nich, oprócz uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem biskupów diecezjalnych, zaplanowano dodatkowe spotkania, koncerty i wieczory uwielbienia, a także Drogi Krzyżowe w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową.

W Krakowie w ramach wspólnego świętowania odbędzie się trzydniowe Forum Młodych. W Radymnie uczestnicy XXV Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej wysłuchają m.in. muzycznej opowieści o rodzinie Ulmów oraz koncertu zespołu TGD. Młodzi archidiecezji warszawskiej zbiorą się w sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej na wspólnej modlitwie oraz koncercie zespołu „Mocni w Duchu”. Spotkaniu młodych będą towarzyszyły „Targi Wspólnot Młodzieżowych”. W Częstochowie natomiast niedzielną Eucharystię w katedrze poprzedzi program ewangelizacyjny przygotowany przez „Wyrwanych z niewoli”. Ciekawą inicjatywą jest też zorganizowana w Białymstoku w sobotę 24 marca gra miejska. Jej uczestnicy podzieleni na grupy, przechodząc przez poszczególne punkty miasta i rozwiązując przygotowane łamigłówki, poznają postać patrona młodzieży św. Stanisława Kostki. Z okazji obchodzonego w Kościele w Polsce roku tego świętego, podczas Niedzieli Palmowej w Płocku bp Piotr Libera przekaże zaś delegacji młodzieży obraz z relikwiami św. Stanisława. Będą one nawiedzały parafie diecezji płockiej. Relikwie św. Stanisława Kostki będą również obecne podczas spotkań młodych w innych diecezjach.

Niedziela Palmowa to przygotowanie do przeżywania Światowych Dni Młodzieży w Panamie, które rozpoczną się 22 stycznia 2019 roku. W tym roku przeżycia związane ze Świętem Młodych w diecezjach będą szczególne również z tego względu, że w tygodniu ją poprzedzającym, w Rzymie odbywa się ogólnoświatowe spotkanie młodzieży, przygotowujące do październikowego synodu biskupów. Biorą w nim udział m.in. młodzi ludzie wydelegowani przez krajowe episkopaty, wśród nich Karolina Błażejczyk i Anna Kupiszewska z Polski. Modlitwą wspierają je młodzi z całej Polski.

Zaproszenie z Diecezji Rzeszowskiej:


Program Światowego Dnia Młodzieży w Diecezjach
(www.synod2018.pl oraz strony diecezji)

>>Archidiecezja Białostocka

>>Diecezja Bielsko-Żywiecka

>>Diecezja Bydgoska

>>Archidiecezja Częstochowska

>>Diecezja Drohiczyńska

>>Diecezja Elbląska

>>Diecezja Ełcka

>>Archidiecezja Gdańska

>>Diecezja Gliwicka

>>Archidiecezja Gnieźnieńska

>>Diecezja Kaliska

>>Archidiecezja Katowicka

>>Diecezja Kielecka

>>Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

>>Archidiecezja Krakowska

>>Diecezja Legnicka

>>Archidiecezja Lubelska

>>Diecezja Łomżyńska

>>Diecezja Łowicka

>>Archidiecezja Łódzka

>>Diecezja Opolska

>>Diecezja Pelplińska

>>Diecezja Płocka

>>Archidiecezja Poznańska

>>Archidiecezja Przemyska

>>Archidiecezja Przemysko-Warszawska

>>Diecezja Radomska

>>Diecezja Rzeszowska

>>Diecezja Sandomierska

>>Diecezja Siedlecka

>>Diecezja Sosnowiecka

>>Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska

>>Diecezja Świdnicka

>>Diecezja Tarnowska

>>Diecezja Toruńska

>>Archidiecezja Warmińska

>>Archidiecezja Warszawska

>>Diecezja Warszawsko-Praska

>>Diecezja Włocławska

>>Archidiecezja Wrocławska

>>Diecezja Wrocławsko-Gdańska

>>Diecezja Zamojsko-Lubaczowska

>>Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska

Info i foto za —> BPKEP: W Niedzielę Palmową – Światowe Dni Młodzieży w diecezjach