Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki...

Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki powstało niedługo po jego męczeńskiej śmierci. W salach dolnego kościoła założył je ówczesny proboszcz, ksiądz prałat Teofil Bogucki. Znajdowały się tam pamiątki po księdzu Jerzym, których wiele pozostało na terenie parafii. W 2004 roku, staraniem kolejnego proboszcza, księdza Zygmunta Malackiego, muzeum otrzymało nowoczesną, multimedialną formę. W 9 salach muzealnych znajduje się kilka tysięcy eksponatów, w tym przedmioty osobiste księdza Jerzego, przedmioty związane z jego męczeńską śmiercią, zdjęcia, prezentacje filmowe i dźwiękowe.

Zobacz też —> muzeumkspopieluszki.pl: Ksiądz Jerzy Popiełuszko współczesny i obecny – konferencja prasowa

Autorzy ekspozycji przedstawiają bł. ks. Jerzego Popiełuszkę jako kapłana, który odpowiedział na otrzymane znaki Boga i przez lata dojrzewał do męczeństwa. Pragnął być księdzem w określonych warunkach historycznych, dla ludzi, których Pan Bóg postawił na Jego drodze. Był świadkiem Chrystusa w trudnych czasach i wielu doprowadził do Boga swoim przykładem.

Dał świadectwo o wartościach, które stanowią o godności człowieka i społeczeństwa – prawdzie, jedności, wolności, miłości miłosiernej i wierności…

Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki —> Wirtualna prezentacja

Oficjalna strona internetowa Muzeum —> muzeumkspopieluszki.pl