Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Msza Krzyżma w Watykanie – Homilia papieża F...

Msza Krzyżma w Watykanie – Homilia papieża Franciszka w Bazylice św. Piotra – 18 kwietnia 2019

W Wielki Czwartek, 18 kwietnia 2019 r., w homilii do kapłanów podczas porannej Mszy Krzyżma w Bazylice św. Piotra w Watykanie papież Franciszek podkreślił, że to sam Jezus jest Namaszczonym, którego Duch Święty posyła, aby namaścił lud Boży. Jezus zawsze zachowywał bliskość z całym ludem i z każdą osobą obecną w tłumie.

(…) Franciszek wskazał na cztery wielkie grupy osób, będące uprzywilejowanymi adresatami namaszczenia Pana: ubogich, więźniów, ślepych oraz uciskanych.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież do kapłanów: rozdawajcie siebie, swoje powołanie, serce

Wideo i tekst homilii papieskiej —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. Krzyżma


W Wielki Czwartek papież Franciszek odprawił Mszę Wieczerzy Pańskiej w więzieniu w Velletri. Obmył nogi dwunastu osadzonym pochodzącym z Włoch, Brazylii, Wybrzeża Kości Słoniowej i Maroka.

W improwizowanej homilii zachęcał, by na wzór Jezusa służyć jedni drugim. Franciszek podkreślił, że ten kto uważa się za najważniejszego sam musi najbardziej służyć.

Ojciec Święty już po raz piąty sprawował liturgię Wielkiego Czwartku w zakładzie karnym. Zwyczaj ten przywiózł ze sobą z Buenos Aires. Więzienie w Velletri to jeden z najnowszych zakładów penitencjarnych we Włoszech. Przetrzymywanych tam jest ok. 600 mężczyzn. Jedna trzecia z nich to obcokrajowcy…

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież obmył nogi 12 więźniom