Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ks. Marek Chrzanowski FDP gościem “Wolnych g...

Ks. Marek Chrzanowski FDP gościem “Wolnych głosów” w TV Republika – 16 kwietnia 2019

Ks. Marek Chrzanowski FDP gościł w dniu 16 kwietnia 2019 r. w programie “Wolne Głosy” w TV Republika . W rozmowie z red. Marcinem Bąkiem odpowiedział na pytania dotyczące swojej drogi życiowej, sensie twórczości literackiej – “powołania w powołaniu”, które od lat realizuje i przeżywania cierpienia.

Zobacz też —> Cierpienie nas uszlachetnia, ale pamiętajmy: Bóg nie zsyła cierpienia

Ks. Marek opowiedział na antenie TV Republika m.in. o początku swojego powołania, które “przyszło nagle na Jasnej Górze”, a którego realizacja czyni go szczęśliwym. Wskazał też, że kluczowym momentem walki z chorobą nowotworową, która była dla niego bardzo trudnym doświadczeniem, stało się wypowiedzenie słów “Jezu, ufam Tobie”. Ks. Chrzanowski po prawie 2 latach choroby został cudownie uzdrowiony z raka. Stało się to 12 czerwca 2018 roku, we wspomnienie bł. Franciszka Drzewieckiego, orionisty, który zginął w obozie Dachau. Między innymi o tym opowiada w wywiadzie-rzece “Przeżyć, by żyć”.

Kapłan przekazał też telewidzom, jak według niego najlepiej przeżyć czas Triduum Paschalnego: być z Chrystusem w każdej chwili i w każdym wydarzeniu, które przeżywane jest w liturgii.

Zobacz też —> Przeżyć by żyć. Opowieść o wierze, miłości i uzdrowieniu

Zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego wywiadu z Ojcem Markiem w Telewizji Republika :)https://www.youtube.com/watch?v=_teh89mTvJY

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Wtorek, 16 kwietnia 2019

 

Wideo —> TV Republika: Ks. Chrzanowski – Poruszająca lektura: “Przeżyć by żyć” – Wolne Głosy

Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku