PODZIEL SIĘ

Koncert Il Divo i “Śpiewanki Wielkopolskie&#...

Koncert Il Divo i “Śpiewanki Wielkopolskie” w Poznaniu – Retransmisja w TVP1 w niedzielę 24 czerwca 2018

W piątek 22 czerwca 2018 r. w Poznaniu, z okazji jubileuszu 1050-lecia pierwszej polskiej diecezji, odbył się koncert kwartetu Il Divo, specjalizującego się w gatunku muzycznym zwanym classical crossover.  Jego retransmisję będzie można zobaczyć w niedzielę 24 czerwca 2018 r. o godzinie 22.20 w TVP1. Występ zespołu Il Divo poprzedził koncert „Śpiewanki Wielkopolskie”, przygotowany przez Teatr Muzyczny w Poznaniu we współpracy z Teatrem Polskim w Poznaniu. Wydarzenie to upamiętnia 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zapraszamy na wielki koncert na Ostrowie Tumskim!Szczegóły obchodówhttps://www.facebook.com/events/182617452400996/

Opublikowany przez Archidiecezja Poznańska Piątek, 15 czerwca 2018

 

Obchody jubileuszowe odbywają się pod hasłem „Poznań. Chrystus i my”. Ich celem jest ukazanie natury i misji Kościoła, lepsze poznanie jego historii i zaangażowanie wiernych w działalność ewangelizacyjną.

Piątkowy koncert, który na żywo w sąsiedztwie najstarszej polskiej katedry obejrzało około 15 tys. osób, zarejestrowała Telewizja Polska. Jego retransmisję będzie można zobaczyć w niedzielę 24 czerwca 2018 r. o godzinie 22.20 w Programie 1.

Zobacz więcej —> TVP3 Poznań: Jutro koncert Il Divo

Do oprawy całego przedsięwzięcia została wykorzystana rzeka Warta, po której pływało kilkanaście jednostek ozdobionych biało-czerwone flagami, kotylionami Powstania Wielkopolskiego i lampionami.

O 18:15 otwieramy bramy. Dla sprawnego wejście przypominamy plan sytuacyjny dzisiejszych koncertów.

Opublikowany przez Archidiecezja Poznańska Piątek, 22 czerwca 2018

 

Występ zespołu Il Divo poprzedził koncert „Śpiewanki Wielkopolskie”, przygotowany przez Teatr Muzyczny w Poznaniu we współpracy z Teatrem Polskim w Poznaniu. Wydarzenie to upamiętnia 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Podczas koncertu artyści wykonali dwanaście utworów w nowych aranżacjach, związanych z powstaniem wielkopolskim, uwzględniając tradycję niepodległościową zakorzenioną w Wielkopolsce” – mówi Przemysław Kieliszewski. Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu zaznacza, że koncert ma przywrócić z pamięci historycznej utwory często zapomniane jak „Marsylianka wielkopolska” czy „Gdy szedłem raz od Warty”.

Na scenie wystąpili soliści Teatru Muzycznego, Chór Akademicki Uniwersytetu im A. Mickiewicza w Poznaniu raz orkiestra Teatru Muzycznego pod batutą Piotra Deptucha. Gościem specjalnym był Jacek Kowalski, poeta, pieśniarz i historyk sztuk. Do wspólnego śpiewania została zaproszona publiczność, która otrzymała bezpłatne śpiewniki.

Zobacz też —> Jubileusz 1050-lecia biskupstwa poznańskiego

Info za —> KAI/episkopat.pl: Poznań: centralne obchody jubileuszu najstarszego biskupstwa – zapowiedź