Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Klasztor w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagie...

Klasztor w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach objęty kwarantanną

Z powodu wykrytych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ostatnich dniach sierpnia 2020 r. siostry z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Sanktuarium w Łagiewnikach objęte zostały kwarantanną.

Zobacz też —> Oświadczenie w związku z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 4 września 2020

Kaplica z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny jest czynna do godziny 18.00. Posługują w niej kapłani i siostry, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest na bieżąco dezynfekowana.

Transmisja modlitwy w Godzinie Miłosierdzia i Koronki jest prowadzona w bazylice i transmitowana online.

Nie będzie też aktualizowana strona www.faustyna.pl; nie będą wysyłane pliki z folderem „Jezusowe orędzie Miłosierdzia” i pliki łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego ani publikowane świadectwa na stronie.

Siostry proszą o przestrzeganie norm sanitarnych (zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu do kaplicy oraz zachowanie odpowiedniego dystansu). Polecamy się modlitwie, aby ten czas był owocnie przeżyty dla naszego uświęcenia i zbawienia braci – czytamy w serwisie Faustyna.pl.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Koronawirus w łagiewnickim klasztorze

fot. Faustinum.pl

Zobacz też:

Modlitwa o zaprzestanie rozpowszechniania się pandemii koronawirusa

Przewodniczący Episkopatu Polski apeluje o przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych


W Ogłoszeniach Duszpasterskich Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach z niedzieli 30 sierpnia 2020 r. przekazano:

… W związku z wykryciem u osoby posługującej w naszej Bazylice zakażenia koronawirusem wierni, którzy uczestniczyli 24 i 25 sierpnia we Mszy świętej o godz. 12:00 i zauważą u siebie niepokojące objawy proszeni są o skorzystanie z teleporady i skontaktowanie się z właściwą co do miejsca zamieszkania stacją sanitarno-epidemiologiczną. Bazylika jest na bieżąco dezynfekowana i posługują w niej kapłani, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną.

• Jednocześnie w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa w Krakowie bardzo prosimy wszystkich uczestników Mszy świętych i nabożeństw o bezwzględne przestrzeganie obowiązujących norm sanitarnych: zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekowanie dłoni przy wejściu i zachowanie odpowiedniego dystansu. Podchodząc do konfesjonału należy najpierw dokonać dezynfekcji. Zachowujmy te zasady w imię miłości bliźniego i w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

• Dom Duszpasterski i Poradnia Miłosierdzia będą nieczynne do odwołania.

Info za —> milosierdzie.pl: 22 Niedziela Zwykła

**Nieustanna Koronka – intencja na wrzesień**Osoby z wielu krajów świata, uczestniczące w dziele „Nieustannej Koronki…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Poniedziałek, 31 sierpnia 2020