Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Kazanie ks. Juliusza Lasonia podczas “Niedzi...

Kazanie ks. Juliusza Lasonia podczas “Niedzieli z Apostołem Miłosierdzia” w parafii św. Faustyny w Łodzi – 23 czerwca 2019

parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Łodzi przy Placu Niepodległości 1 każda czwarta niedziela miesiąca, począwszy od lutego 2019 r., jest przeżywana jako “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia”. 23 czerwca 2019 gościem parafian był ks. prał. Juliusz Lasoń, który głosił Słowo Boże i dzielił się świadectwem doświadczenia Bożego Miłosierdzia i posługi Miłosierdzia.

Ks. prał. Juliusz Lasoń od ponad 20 lat pełni posługę kapłańską w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Łodzi.

Po każdej niedzielnej Eucharystii parafianie mieli okazję do rozmowy z zaproszonym Gościem i podzielenia się swoimi doświadczeniami wiary i miłosierdzia.

Wideo za —> Faustyna.lodz.pl: Niedziela z Apostołem Miłosierdzia w parafii św. Faustyny

23 czerwca 2019 niedziela z Apostołem Miłosierdzia – ks prałat Juliusz Lasoń

Opublikowany przez Faustyna Kowalska Niedziela, 23 czerwca 2019

 

Posłuchaj też drugiego z kazań ks. Juliusza Lasonia na stronie —> Faustyna.lodz.pl

Inicjatywa “Niedziel z Apostołem Miłosierdzia” to owoc I Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny, który miał miejsce w tej właśnie parafii w dniach 4-5 października 2018 r. w 80. rocznicę śmierci Apostołki Bożego Miłosierdzia. Wśród prelegentów Kongresu był również ks. Juliusz Lasoń > posłuchaj wykładu: I Kongres Świętej Faustyny | Panel IV | ks. Juliusz Lasoń. Gośćmi “Niedziel z Apostołem Miłosierdzia” byli już m.in. ks. Marek Chrzanowski FDP i s. Michaela Rak ZSJM.

fot. Faustyna.lodz.pl

We wrześniu 2019 roku papież Franciszek mianował prałatem ks. Juliusza Lasonia nadając mu tym samym tytuł Kapelana Jego Świątobliwości. Według prawa ustanowionego przez Ojca Świętego Franciszka tytuł ten mogą otrzymać za zgodą Stolicy Apostolskiej kapłani, którzy ukończyli 65 rok życia. W przypadku ks. prał. Juliusza Lasonia Ojciec Święty odstąpił od tej reguły i zrobił wyjątek z uwagi na jego gorliwą i nieprzerwaną służbę chorym i cierpiącym w szpitalu oraz Domach Pomocy Społecznej, w których ów kapłan posługuje.

Zobacz więcej —> Archidiecezja Łódzka: Ksiądz Juliusz Lasoń otrzymał tytuł Kapelana Jego Świątobliwości 

Posłuchaj rozmowy z ks. Juliuszem Lasoniem z grudnia 2018 roku o powołaniu kapłańskim, wyborach życiowych, priorytetach, pracy w szpitalu, budowaniu relacji i poczuciu humoru —> Maskacjusz TV: „Chcę pójść do nieba”


Zobacz też:

“Niedziela z Apostołem Miłosierdzia” – Ks. Marek Chrzanowski FDP

24 marca 2019 – “Niedziela z Apostołem Miłosierdzia” – S. Michaela Rak ZSJM