Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Kawa z Łagiewnik” czyli ziarna miłosi...

“Kawa z Łagiewnik” czyli ziarna miłosierdzia

“Kawa z Łagiewnik” – to jeden z pomysłów Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na przetrwanie trudnego czasu pandemii. Gdy pielgrzymów jest na łagiewnickim wzgórzu o około 80 procent mniej, można wspomóc to święte miejsce kupując cegiełkę, jaką są czarne ziarna.

Odwiedź w serwisie Get Mercy —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Jak wyjaśnia ks. Mateusz Wyrobkiewicz, dyrektor Domu Duszpasterskiego, który działa przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, pochodzące z Wietnamu ziarna są w Krakowie wypalane i pakowane w ekologiczne opakowania specjalnie dla Łagiewnik. – Można je kupić tylko u nas – zapewnia kapłan.

Kawę można zakupić w ziarnach lub zmieloną. To swoista cegiełka na wsparcie Domu Duszpasterskiego, który dba o pielgrzymów. – „Kawa z Łagiewnik” to nasz pomysł na przetrwanie. Gdy pielgrzymów jest mniej, my nie przestajemy pracować i inspirować innych. U nas cały czas się coś dzieje i w sferze duchowej i materialnej. Kawy można napić się przybywając do nas w naszej restauracji Agape, ale i zabrać ją do siebie. Jeśli jednak ktoś nie może do nas przyjechać, może ją zakupić i skosztować w swoim domu, dzielić się tym wspaniałym smakiem z innymi, myśląc o Łagiewnikach i mając świadomość, że w ten sposób dołożyło się swoje ziarenko na wsparcie utrzymania miejsc pracy dla osób zaangażowanych od kilkunastu lat w funkcjonowanie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – podkreśla ks. Wyrobkiewicz.

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Kawa z Łagiewnik

Informacja nadesłana / Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach


Dołącz do Get Mercy – publikuj swoje uczynki miłosierdzia, inspiruj innych!