Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dzień Papieski 2021 – “Nie lękajcie si...

Dzień Papieski 2021 – “Nie lękajcie się!” – Niedziela, 10 października 2021

W niedzielę 10 października 2021 r. przypada XXI Dzień Papieski organizowany przez Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświeca hasło “Nie lękajcie się!” – słowa te św. Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.

Wideo —> Dzieło TV: Spot XXI Dnia Papieskiego


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Już w niedzielę 3 października w kościołach w Polsce odczytywany byłe List Episkopatu Polski zapowiadający to wydarzenie. – Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny – napisali biskupi w Liście pasterskim.

Przeczytaj —> List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody Dnia Papieskiego 2021

Posłuchaj rozmowy z kard. Kazimierzem Nyczem na temat XXI Dnia Papieskiego:


W sobotę 9 października, na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Nagród TOTUS TUUS 2021. Wydarzenie było transmitowane w TVP 2 o godz. 16:00.

Co roku „katolickie noble” wręczane są osobom i instytucjom, których działanie w szczególny sposób przyczyniło się do rozpowszechniania nauki św. Jana Pawła II i budowania cywilizacji miłości. Statuetki obrazujące anioła wzbijającego się do lotu przyznane zostały w czterech kategoriach…

Zobacz  więcej —> dzielo.pl: Katolickie Noble rozdane – znamy laureatów Nagrody TOTUS TUUS 2021


W niedzielę 10 października 2021 kard. Kazimierz Nycz o godz. 9:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odprawił Mszę św. w intencji darczyńców Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (transmisja w Polsat News).

Zobacz —> relację

W Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie o godz. 9:00 bp Michał Janocha z Warszawy przewodniczył Mszy Św. „radiowej” (Program I Polskiego Radia).

Zobacz —> relację

W Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie, o godz. 9:30 Mszę Św. będzie celebrował abp Marek Jędraszewski (transmisja w TVP 1 i TVP Polonia).

Zobacz —> relację

W niedzielę o godz. 15:55 i 22:15 TVP 1 wyemitowała Koncert Galowy XXI Dnia Papieskiego pt. „Nie lękajcie się miłości”. Wystąpili m.in. Katarzyna Cerekwicka, Siewcy Lednicy, Marcin Sójka, Tomasz Szczepanik (lider zespołu Pectus), Maciej Miecznikowski, Viola Brzezińska oraz zespół absolwentów Fundacji – Tylko Ty.

Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszy coroczna kościelna i publiczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości. Nowe stypendia można ufundować wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” na nr 74 265, wrzucając datek do puszki kwestarskiej w kościołach lub na ulicach miast. Przez cały rok program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.

W Dzień Papieski stypendyści odwiedzają kościoły, by dać osobiste świadectwo wiary i wyrazić Darczyńcom wdzięczność za dotychczasowe wsparcie. W całej Polsce odbywają się liczne wydarzenia przygotowane przez stypendystów i przyjaciół Fundacji: m.in. kiermasze, biegi, koncerty i miasteczka rodzinne.

Zachęcamy do śledzenia strony dzielo.pl oraz mediów społecznościowych, gdzie na stronach wspólnot akademickich pojawiać się będą informacje o przebiegu Dnia Papieskiego w poszczególnych miastach.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Zobacz materiał wideo z tegorocznych obozów Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”:


W ramach obchodów XXI Dnia Papieskiego, w piątek 8 października 2021 r., odbyła się konferencja naukowa w ramach cyklu spotkań „Duchowość dla Warszawy”, pt. „Czy jest lekarstwo na lęk?”. Organizatorami konferencji są Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i Akademia Katolicka w Warszawie. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele św. Anny w Warszawie o godz. 17:00, a o godz. 18:00 rozpoczęła się sesja wykładowa  w dawnej Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Wykłady prowadzili m.in. ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz o. dr Tadeusz Kotlewski SJ z Akademii Katolickiej w Warszawie.

Zobacz —-> transmisję konferencji

Zobacz też:

Interpretacja hasła XXI Dnia Papieskiego

Program obchodów centralnych XXI Dnia Papieskiego

Nagrody Totus TUUS 2021

Koncert Galowy XXI Dnia Papieskiego

Płyta zespołu Tylko Ty

Info na podstawie —> Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia”: Nie lękajcie się! – Za nami konferencja prasowa przed XXI Dniem Papieskim


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja