Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na uroczystość NMP...

Dobra Nowina – Rozważanie na uroczystość NMP Królowej Polski, Rok C – 3 maja 2022: Król i Królowa

Wpatrujemy się dziś w Maryję, którą tytułujemy Królową Polski. Ona całe swoje życie poświęciła, aby w pełni zrozumieć, co to znaczy królować w niebie… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Roberta Młynarczyka na uroczystość Najświętszej Maryi Pany, Królowej Polski, Rok C – 3 maja 2022 r., zatytułowanej “Król i Królowa”. To 32. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Ks. Robert Młynarczyk: „Czy ty jesteś królem żydowskim?” – zapytał Piłat Jezusa podczas przesłuchania. Jezus, odpowiadając uświadomił rozmówcy, że Jego królestwo nie jest z tego świata.

W modlitwie „Ojcze nasz” prosimy każdego dnia: „Przyjdź królestwo Twoje”, ale czy rzeczywiście jesteśmy gotowi na jego osiągnięcie?

Wpatrujemy się dziś w Maryję, którą tytułujemy Królową Polski. Ona całe swoje życie poświęciła, aby w pełni zrozumieć, co to znaczy królować w niebie.

Jezus w godzinie swojej śmierci oddaje Maryi swojego umiłowanego ucznia. Każdy z nas został oddany Maryi, bo każdy jest umiłowanym uczniem Jezusa. Szukajmy zatem tej bliskości z naszą Matką, a patrząc na nią uczmy się pokory i zdobywajmy ducha służby.

Zobacz też —> 3 maja 2022 na Jasnej Górze – Obchody uroczystości NMP Królowej Polski i ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego

J 19, 25-27 – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

Słowa Ewangelii według Świętego Jana:

“Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.

Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja».

I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 3 maja 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Król i Królowa. Rozważanie na Uroczystość NMP Królowej Polski, Rok C

realizacja: Ks. Robert Młynarczyk
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja