Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na uroczystość Naj...

Dobra Nowina – Rozważanie na uroczystość Najświętszej Trójcy, Rok C – 12 czerwca 2022: Prawda

– Duch Święty może doprowadzić do prawdy, ale człowiek musi tej prawdy szukać, musi wyrazić gotowość, aby w prawdzie żyć, a przede wszystkim nie może się prawdy obawiać… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Roberta Młynarczyka na uroczystość Najświętszej Trójcy, Rok C – 12 czerwca 2022 r., zatytułowanej “Prawda”. To 38. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Ks. Robert Młynarczyk: Dzisiejszy fragment Ewangelii jest częścią mowy pożegnalnej Jezusa z Wieczernika. Apostołowie wiedzą, że jest to ważne spotkanie, dostali sporą dawkę informacji i, jak to czasami bywa, pewnie w ich głowach zamiast się coraz bardziej rozjaśniać, zaczyna się pojawiać coraz więcej niejasności i niepewności. Pewnie dlatego Jezus, chcąc ich uspokoić i właściwie poprowadzić, obiecując Ducha Świętego, zapewnia, że On doprowadzi ich do całej Prawdy.

To jednak nie dokonuje się w sposób magiczny. Duch Święty może doprowadzić do prawdy, ale człowiek musi tej prawdy szukać, musi wyrazić gotowość, aby w prawdzie żyć, a przede wszystkim nie może się prawdy obawiać. Dlatego dziś warto zatrzymać się nie tylko nad słowem „prawda”, ale i nad jej znaczeniem dla katolika i w ogóle człowieka XXI w.

J 16, 12-15 – Uroczystość Najświętszej Trójcy, Rok C

“Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 12 czerwca 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Prawda. Rozważanie na uroczystość Najświętszej Trójcy, Rok C

realizacja: Ks. Robert Młynarczyk
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja