Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na Niedzielę Chrzt...

Dobra Nowina – Rozważanie na Niedzielę Chrztu Pańskiego, 9 stycznia 2022: Oczyszczające zanurzenie

Chrzest Chrystusa prowadzi nas do wolności i wieczności…  Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Roberta Młynarczyka na Niedzielę Chrztu Pańskiego, Rok C – 9 stycznia 2022 r., zatytułowanej “Oczyszczające zanurzenie”. To 10. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


“Wielu pielgrzymów przebywając w Ziemi Świętej ma czas wypoczynku nad Morzem Martwym. Wykorzystują go, aby odbyć kąpiel w błocie. Tak, korzystając z wielości minerałów, które ono zawiera, osoby smarują się nim, aby po wysuszeniu na słońcu, obmyć się w morzu. Po takim zabiegu skóra staje się delikatna, oczyszczona, młodsza.

W Starym Testamencie mamy kilka zapowiedzi chrztu. W Księdze Rodzaju Bóg postanowił wodami potopu zniszczyć ludzi, a także grzech, który zagnieździł się w ich sercu. Wyjście Izraelitów z Egiptu i przejście przez Morze Czerwone uświadamia nam, że woda przeprowadziła Naród Wybrany z niewoli ku wolności. Przejście pod wodzą Jozuego przez Jordan, wprowadziło Izraelitów do Ziemi Obiecanej, która jest obrazem wiecznego życia. Wreszcie dzisiejsza scena Ewangeliczna, w której Jezus przyjmuje chrzest w rzece Jordan.”


Łk 3, 15-16. 21-22 – Święto Chrztu Pańskiego, Rok C

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

“Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem».

Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 9 stycznia 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Oczyszczające zanurzenie. Rozważanie na Niedzielę Chrztu Pańskiego, Rok C

realizacja: Ks. Robert Młynarczyk
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja