Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Boże Ciało 2020 w Rzymie – Homilia papieża F...

Boże Ciało 2020 w Rzymie – Homilia papieża Franciszka i modlitwa Anioł Pański – 14 czerwca 2020

Dla żywotności naszej wiary niezbędna jest pamięć o tym, czego Bóg dla nas dokonał. Aby ją pielęgnować otrzymaliśmy nie tylko Pismo Święte, ale również Eucharystię, która daje nam udział w paschalnych wydarzeniach – papież Franciszek mówił o tym w homilii podczas Mszy św., którą sprawował w Bazylice Watykańskiej w niedzielę 14 czerwca 2020 r.  według formularza z uroczystości Bożego Ciała, w obecności zaledwie 50 wiernych.

Choć uroczystość ta była obchodzona w Watykanie we czwartek, 11 czerwca 2020, Franciszek dostosował się do nowych zwyczajów włoskiego Kościoła, w którym wiele uroczystości przypadających w dni powszednie przełożono dla wygody na niedziele.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież: Słowo nie wystarczy, dlatego Bóg dał nam Eucharystię

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia papieża Franciszka wygłoszona podczas Uroczystości Bożego Ciała w Watykanie


O dwóch owocach Eucharystii, zjednoczeniu z Chrystusem i braterstwie, mówił papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 14 czerwca 2020 r. Franciszek uwzględnił fakt, że Kościół we Włoszech dopiero w niedzielę obchodzi uroczystość Bożego Ciała. Odwołał się zatem do drugiego czytania przewidzianego na tę uroczystość…

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Anioł Pański: owoce Eucharystii – zjednoczenie z Bogiem i braćmi

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem 14.06.2020