Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Betlejem w Warszawie – Koncert kolędowy na T...

Betlejem w Warszawie – Koncert kolędowy na Torwarze – 4 stycznia 2019

W piątek 4 stycznia 2019 r. o  godz. 19:00 w Hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej 6A w Warszawie odbędzie się koncert kolędowy “Betlejem w Warszawie”, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata.

Opublikowany przez Betlejem w Polsce Niedziela, 25 listopada 2018

 

Zaprezentowane zostaną bożonarodzeniowe utwory z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. W polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach.

Wydarzenie —> na Facebooku

Zaśpiewają niezwykli artyści: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska. Do chóru wybitnych wokalistów dołączy także publiczność, by w wspólnie zanucić piękne polskie kolędy.

Zagrają słynny Atom String Quartet, fenomenalne Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta – Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m. in.: Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeba – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata

"Czas radości, wesołości nastał światu temu, bo Zbawiciel, Odkupiciel światu nam grzesznemu, dziś się nam narodził …" Wspólnie kolędujmy nowonarodzonej Dziecinie 🌟Spotkajmy się w jednym z 13 miast w całej Polsce 👨‍👩‍👧‍👦🌿Kupując bilet lub płytę stajesz się Ambasadorem Miłosierdzia i pomagasz poterzebującym 🎄😇http://betlejemwpolsce.pl/

Opublikowany przez Betlejem w Polsce Poniedziałek, 24 grudnia 2018

 

Prowadzenie: Marek ZAJĄC

Produkcja: Adam Guzdek, Mate.O

Czas trwania koncertu: ponad 2 godziny

Więcej informacji i zakup biletów —> Betlejem w Warszawie

Betlejem w Polsce to, też wspólny opłatek i wspólne kolędowanie (artyści i publiczność). Jak co roku dochód z trasy „Betlejem w Polsce”, jest przeznaczony na cel charytatywny – pomoc dla osób potrzebujących. Uczestnicząc w jednym z koncertów, dzielimy się dobrem z drugim człowiekiem.

Więcej szczegółów na temat aktualnej trasy “Betlejem w Polsce 2018/2019” na stronie —> betlejemwpolsce.pl

Info za —> betlejemwpolsce.pl: Wyjątkowy Koncert Kolędowy Betlejem w Warszawie

💿 Nowa płyta Betlejem w Polsce Live 💿Natalia Kukulska & Kasia Moś & Daria Zawiałow & Mietek Szcześniak & Beata Bednarz…

Opublikowany przez Betlejem w Polsce Piątek, 14 grudnia 2018

 

Tegoroczną trasę Betlejem w Polsce poprzedza ALBUM „JAK W BETLEJEM. Live”:

Album stanowi piękną i radosną formę kultywowania polskiej tradycji kolędowania. Znalazły się w nim najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe, które pochodzą z różnych epok, kultur i stron świata. Usłyszymy tu artystyczne perełki, na przykład starą hebrajską pieśń szabatową, kolędę starogrecką, czy też kolędy węgierską i czeską. Historyczne i współczesne utwory, w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich, stanowią o oryginalnym zróżnicowaniu płyty: każdy słuchacz odnajdzie tutaj taką tonację, jaka najbardziej odpowiada jego sposobowi przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz więcej —> o płycie