Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Apel Franciszka do Polaków: Niech Polska będzie zi...

Apel Franciszka do Polaków: Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie…

– Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej, 20 marca 2024 roku.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

“Serdecznie pozdrawiam Polaków.

Co roku 24 marca obchodzicie w Polsce Narodowy Dzień Życia. Myśląc o waszej Ojczyźnie, chciałbym odnieść do niej moje marzenie, jakie kilka lat temu wyraziłem, pisząc o Europie. Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie, od chwili, gdy pojawia się w łonie matki, aż do jego naturalnego kresu. Nie zapominajcie, że nikt nie jest panem życia, czy to swojego, czy też innych.

Z serca wam błogosławię.”

Info na podstawie —> vaticannews.va / BP KEP: Papież do Polaków: Niech Polska będzie ziemią, która chroni życie w każdym jego momencie

Zobacz też —> Modlitwa w intencji obrony życia – Św. Jan Paweł II

W środowej audiencji 20 marca 2024 r. udział wzięła grupa pracowników Wodociągów Miejskich w Radomiu; delegacja inicjatywy „Krzyż Japonii”, podejmujący pieszą pielgrzymkę przez Japonię w kwietniu i maju kreśląc na niej stopami krzyż, ofiarując ją w intencji pokoju na świecie, a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Przeczytaj też na ekai.pl —> Streszczenie katechezy papieskiej po polsku


– Bóg nie tylko chce, abyśmy byli świętymi, ale chce, abyśmy byli mądrymi świętymi, ponieważ bez roztropności wystarczy chwila, by zejść na manowce! – zauważył papież Franciszek w swojej katechezie, podczas audiencji generalnej w środę 20 marca 2024 r.

Rozpoczął w niej omawianie siedmiu cnót, biorąc za punkt wyjścia właśnie roztropność. Na wstępie jednak wyjaśnił, czemu służy samo wyodrębnienie różnych cnót. Przypomniał, że wywodzi się to z dziedzictwa starożytnej mądrości, zwłaszcza filozofów greckich.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: Bóg chce, byśmy byli święci i mądrzy, potrzebujemy więc roztropności

Transmisja audiencji generalnej / tekst katechezy ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 20.03.2024

Papież Franciszek ponownie wezwał do modlitwy o pokój, tym razem polecił, aby czynić to za wstawiennictwem św. Józefa. Dzień wcześniej, 19 marca, przypadało jego liturgiczne wspomnienie. Franciszek przypomniał, że jest on patronem Kościoła powszechnego…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież wzywa do modlitwy o pokój za wstawiennictwem św. Józefa


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do akcji Razem możemy więcej!