Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu z młody...

Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu z młodymi na ŚDM w Lizbonie

Młodzież Archidiecezji Krakowskiej, która będzie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie (1-6 sierpnia 2023 r.), rozdawać będzie obrazkiAktem zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał w łagiewnickim Sanktuarium św. Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 r.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przekazało Duszpasterstwu Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej obrazki z modlitwą Aktu zawierzenia w sześciu językach.

– Te obrazki znajdują się w pakietach, które otrzyma młodzież w Lizbonie. Każdy – a wyjeżdża nas z Archidiecezji dwa tysiące – wszędzie tam gdzie się pojawi, będzie mógł zostawić po sobie ślad Pana Jezusa Miłosiernego i św. Jana Pawła II. Pragniemy też całemu światu przypominać orędzie o Bożym Miłosierdziu, właśnie w łączności z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – mówi ks. Marcin Filar, Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży i dodaje: – W czasie ŚDM w Panamie wielu z nas uświadomiło sobie, że mamy dwa wspaniałe „towary eksportowe”. Gdy ludzie słyszą, że jesteśmy z Polski, z Krakowa, to od razu kojarzą nas z Panem Jezusem Miłosiernym i św. Janem Pawłem II. Bardzo bym chciał, aby nasza młodzieży także teraz sobie uświadomiła, że na świecie są ludzie dumni z tego, że mogą się spotkać z kimś z Krakowa, a dzieje się to właśnie dzięki Janowi Pawłowi II i Bożemu Miłosierdziu.

Info i foto na podstawie —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu na ŚDM w Lizbonie

Zobacz też —> Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – Św. Jan Paweł II – Łagiewniki, 17 sierpnia 2002