Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

93. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego...

93. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej – 22 lutego 2024

W dniu 22 lutego 2024 r. minęła 93. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku w dniu 22 lutego 1931 roku.


Obejrzyj wideoimpresję: ‘Obraz Jezusa Miłosiernego’:

Wideo —> Faustyna.pl: 27. Obraz Jezusa Miłosiernego


Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47). To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 22 lutego 1931 roku.

Pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego został namalowany w Wilnie w 1934 roku pod okiem samej Siostry Faustyny w pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego, a wystawiony do publicznej czci po raz pierwszy w Ostrej Bramie w 1935 roku.

Od tego czasu powstało wiele obrazów. Najbardziej znany jest łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły z kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Obraz ten powstał pod okiem krakowskiego kierownika duchowego Apostołki Bożego Miłosierdzia – o. Józefa Andrasza SJ, który poświęcił go w święto Miłosierdzia 16 kwietnia 1944 roku. Właśnie na tym wizerunku spełniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie.

Przed tym obrazem modlą się nie tylko pielgrzymi z całego świata, którzy fizycznie przybywają do tego świętego miejsca, ale także internauci korzystając z ⇒ transmisji on-line oraz ⇒ gigapikselowej prezentacji na stronie ⇒ www.faustyna.pl .

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego

Obejrzyj koniecznie:

Wideo —> Faustyna 2016: Obraz Jezusa Miłosiernego

Zobacz też:

Kult Bożego Miłosierdzia

Obraz, którego autorem jest sam Jezus

Św. Faustyna i bł. ksiądz Michał Sopoćko – święci w duecie


We czwartek 22 lutego 2024 r., w 93. rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Faustynie Kowalskiej, w płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku główna rocznicowa Eucharystia sprawowana była o godz. 17.00 pod przewodnictwem biskupa seniora Romana Marcinkowskiego. Poprzedziła ją o godz. 16.30 Litania do Miłosierdzia Bożego.

O godzinie 15:00 – miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwała do godziny 20.00.

Na podstawie —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Płocku oraz KAI/niedziela.pl: Płock: 93. rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie


Transmisja głównej Mszy św. rocznicowej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia:

Wideo —> KRDP TV: 93. rocznica objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku – na żywo KRDP TV


Posłuchaj zapowiedzi wydarzeń rocznicowych w Płocku:

Wideo —> Telewizja TRWAM / Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku: Informacje Dnia (TV TRWAM) – przygotowania do obchodów 93. rocznicy objawienia obrazu


Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku

www.milosierdzieplock.pl


W 2021 roku, z okazji 90. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego papież Franciszek napisał list do pasterza diecezji płockiej bp. Piotra Libery, w którym wyraził łączność duchową z uczestnikami tej uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku i tymi, którzy brali w niej udział za pośrednictwem środków społecznego przekazu.

Cytował w nim słowa Jezusa, wypowiedziane do św. Siostry Faustyny 90 lat temu w Płocku: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” i 5 lat później w Krakowie: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego”…

Czytaj więcej —> Faustyna.pl: Papież Franciszek na rocznicę objawienia obrazu Jezusa