Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

5-7 czerwca 2022 w Łagiewnikach – Obchody 25...

5-7 czerwca 2022 w Łagiewnikach – Obchody 25-lecia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

W dniach 5-7 czerwca 2022 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia obchodzona była 25. rocznica pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Łagiewnik. W sobotę 7 czerwca 1997 r., z Ludźmierza na Podhalu, św. Jan Paweł II przybył do Łagiewnik. Była to jego pierwsza wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jako papieża.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Wcześniej Karol Wojtyła przybywał na modlitwę do kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia jako młody pracownik Solvayu, kapłan, biskup, kardynał… Jak sam wyznał, odwiedził teraz to święte miejsce z potrzeby serca, aby przed łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy relikwiach Siostry Faustyny Miłosierdziu Bożemu zawierzyć losy ludzkości, Kościoła i swój pontyfikat. – Niech miłosierdzie Boże przemienia serca ludzkie. Niech to sanktuarium, znane już w wielu częściach świata, stanie się promieniującym na cały Kościół ośrodkiem kultu Bożego Miłosierdzia – mówił wówczas.

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia zaplanowano uroczystości związane z jubileuszem 25-lecia papieskiej pielgrzymki.

W niedzielę, 5 czerwca 2022 r. o godz. 7.00 Mszę święta transmitowaną przez TVP1 odprawił abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

– Człowiek nie jest niewolnikiem dynamizmów i namiętności, które w nim są. Ale kształtuje siebie, swoje życie według światła Ducha Świętego, działającego w jego sumieniu. I zgodnie z tym sumieniem powinien postępować – mówił abp Marek Jędraszewski w homilii.

Czytaj całość —> Abp Marek Jędraszewski: Duch Święty kształtuje sumienie człowieka

W niedzielę o godz. 15.30 w Auli św. Jana Pawła II można było obejrzeć spektakl „Sekretarka”, którego premiera odbyła się w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku w ubiegłym roku. Monodram w wykonaniu Barbary Misiun powstał na podstawie „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny i ukazuje ją w codzienności życia w swojej celi i sali szpitalnej, gdzie spotyka się z Jezusem Miłosiernym, który umacnia ją w prorockiej misji głoszenia światu orędzia Miłosierdzia.


We wtorek 7 czerwca 2022 r. o godz. 17.00, w kaplicy klasztornej gdzie znajduje się słynący łaskami obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Siostry Faustyny, została odprawiona dziękczynna Msza święta pod przewodnictwem bp. Jana Zająca, Honorowego Kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Na początku homilii bp Zając przypomniał słowa, jakie Papież wypowiedział w czasie swojego pobytu w Łagiewnikach: „Oto przychodzę jako pielgrzym do tego sanktuarium, aby włączyć się w wiecznotrwały śpiew na cześć Bożego miłosierdzia”. – Tak 25 lat temu powrócił na drogę miłosierdzia, na którą wszedł jako student, robotnik, jako kapłan, biskup i kardynał, a teraz jako Jan Paweł II – Papież, niosący na swoich barkach zadania pasterza Kościoła i klękał przed obliczem Miłosiernego Jezusa. Zapatrzony w promieniujące serce Boże, z jego ludzkiego serca wypływał hymn uwielbienia za najcenniejszy dar, jakim jest Miłosierdzie Boże – „owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga” – mówił kaznodzieja…

Zobacz więcej —> 25-lecie pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – Msza św. w kaplicy klasztornej w Łagiewnikach

Po Mszy świętej, o godz. 19.00 w Auli św. Jana Pawła II zaplanowano koncert „WYŚPIEWAĆ MIŁOSIERDZIE BOŻE” w wykonaniu zespołu GALICJA W DUECIE, czyli Lidia Jazgar – śpiew i Ryszard Brączek – gitara.

Koncert w Łagiewnikach - 7 czerwca 2022


Papież Jan Paweł II w przemówieniu wygłoszonym 7 czerwca 1997 roku w Łagiewnikach przypomniał, że „Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże – owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga” – i dodał, że w tym miejscu uświadamiamy to sobie w sposób szczególny.„Stąd bowiem wyszło orędzie miłosierdzia Bożego, które sam Chrystus zechciał przekazać naszemu pokoleniu za pośrednictwem błogosławionej Faustyny. A jest to orędzie jasne i czytelne dla każdego. Każdy może tu przyjść, spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące łaskami, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała Błogosławiona: Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą (Dz. 613). A jeśli szczerym sercem odpowie ‘Jezu, ufam Tobie!’, znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków” – podkreślił Jan Paweł II.

Zobacz —> Tekst przemówienia Jana Pawła II

Ojcu Świętemu pokazano wtedy makietę przedstawiającą plany rozbudowy łagiewnickiego Sanktuarium, na której Jan Paweł II złożył swój autograf /dziś makietę można zobaczyć w holu dolnej Bazyliki/. Pięć lat później – 17 sierpnia 2002 roku – dokonał konsekracji nowowybudowanej Bazyliki i zawierzył w niej świat Bożemu Miłosierdziu.

Na podstawie —> Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: 25-lecie pielgrzymki Jana Pawła II do Łagiewnik oraz Faustyna.pl

Fot. Faustyna.pl


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja