Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

29 lutego 2020 w Łagiewnikach – Nocne czuwan...

29 lutego 2020 w Łagiewnikach – Nocne czuwanie w intencji trzeźwości Polaków

W sobotę 29 lutego 2020 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się Nocne czuwanie w intencji trzeźwości Polaków. Jest to w archidiecezji krakowskiej kulminacyjne wydarzenie 53. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

fot. Archidiecezja Krakowska

Zobacz też —> 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – “Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” – 23-29 lutego 2020

Czuwanie rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i modlitwą do Ducha Świętego. Przewidziana jest też konferencja i różaniec. O północy sprawowana będzie Msza św. a później Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa.

– Zaproszeni są wszyscy, którym na sercu leży dobro człowieka. Modlimy się w ważnej sprawie, jaką jest wolność człowieka, a nietrzeźwość jest jednym z problemów dotykających wolności. Każde zniewolenie niszczy człowieka, niszczy jego wnętrze, niszczy miłość – do Boga i ludzi. Dlatego chcemy się gromadzić, aby prosić o łaskę wolności dla naszych rodaków. Łaskę wyzwolenia z wszelkich zniewoleń – mówi w rozmowie z Tygodnikiem Katolickim “Niedziela” ks. Mirosław Żak z Duszpasterstwa Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej.

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Nocne czuwanie w intencji trzeźwości Polaków oraz niedziela.pl: Kraków: Nocne czuwanie w intencji trzeźwości