Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

18 maja – 98. rocznica urodzin Jana Pawła II...

18 maja – 98. rocznica urodzin Jana Pawła II – Uroczystości w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

W piątek 18 maja 2018 r. przypada 98. rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Uroczystości rocznicowe miały szczególny charakter w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.  W tym dniu zostały zainaugurowane obchody przypadającej w tym roku 40. rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę św. Piotra.

Wydarzenie —> na Facebooku

– 98 lat temu, 18 maja 1920 roku, w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. Nikt nie mógł wtedy przypuszczać, że przyszedł na świat człowiek, który będzie pasterzem Kościoła powszechnego i duchowym przywódcą współczesnego świata. Minęło już trzynaście lat od jego śmierci, a on nie przestaje inspirować nas oraz rzesze chrześcijan w najdalszych zakątkach ziemi, do których docierał z Ewangelią jako świadek Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela światamówił kard. Stanisław Dziwisz podczas porannej Mszy św., odprawionej w Kaplicy Kapłańskiej Sanktuarium Jana Pawła II z okazji rocznicy urodzin Papieża Polaka.

Czytaj całość —> Homilia kard. Stanisława Dziwisza w Sanktuarium św. Jana Pawła II

– Patrząc na to wszystko, co nam zostawił jako ksiądz, biskup, kardynał, następca Piotra to jest to jedno wielkie doświadczenie miłości, która wszystko tłumaczy chociaż nieraz jest miłością trudną i otwierającą na przestrzeń cierpieniamówił o Janie Pawle II podczas Mszy św. sprawowanej z okazji 98 rocznicy jego urodzin abp Marek Jędraszewski w Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Czytaj całość —> 98. rocznica urodzin Jana Pawła II i rozpoczęcie obchodów 40-lecia pontyfikatu Ojca Św.


Publikujemy zaproszenie na uroczystości w dniu 18 maja 2018 r. Kustosza Sanktuarium, ks. Jana Kabzińskiego.

http://sanktuariumjp2.pl/1562-zaproszenie-na-urodziny-sw-jana-pawla-wielkiego

Opublikowany przez Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie 16 maja 2018

Zaproszenie na urodziny św. Jana Pawła Wielkiego

98 lat temu, 18 maja 1920 roku wadowicka ziemia wydała na świat przyszłego Papieża – świętego Jana Pawła Wielkiego. To tutaj młody Karol Wojtyła dorastał i rozeznawał swoje powołanie, które zaowocowało podjęciem decyzji o wstąpieniu na drogę kapłańską, a następnie, za przyczyną Ducha Świętego poprowadziło Go jako pasterza Kościoła w Polsce i na świecie.

Pozostając wdzięczni Bogu za dar naszego wielkiego Rodaka, chcemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem świętego Papieża w sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie, które stanowi miejsce bezpośredniego spotkania z Nim w Jego relikwiach.

Pragnę zaprosić do udziału w uroczystych Mszach św. z okazji 98. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, które zostaną odprawione w piątek 18 maja:

o godz. 8.00 pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza -> relacja

o godz. 17.00 pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

W tym dniu chcemy również zainaugurować obchody przypadającej w tym roku 40. rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Aby jak najlepiej przeżyć ten wyjątkowy czas chcemy już teraz rozpocząć przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. Dlatego zachęcam raz jeszcze wszystkich do przybycia na Białe Morza i wspólnej inauguracji jubileuszu, który przygotuje nas także na zbliżającą się już za 2 lata setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła Wielkiego.

ks. prałat Jan Kabziński
Kustosz


Info za —> Sanktuariumjp2.pl: Zaproszenie na urodziny św. Jana Pawła Wielkiego