Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

17. Piesza Pielgrzymka Zawierzenia z Jasnej Góry d...

17. Piesza Pielgrzymka Zawierzenia z Jasnej Góry do Łagiewnik – 2-8 czerwca 2018

Tradycyjnie w pierwszą sobotę po uroczystości Bożego Ciała, w tym roku 2 czerwca 2018, z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wyruszyła 17.  Piesza Pielgrzymka Zawierzenia Bożemu Miłosierdziu, zorganizowana Fundację Promień Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymce przyświeca hasło: “Aby Polska była wierna Bogu i została przez Niego wywyższona w potędze i świętości”.

17. Piesza Pielgrzymka Zawierzenia z Jasnej Góry do Łagiewnik - 2-8 czerwca 2018

fot. Fundacja Promień Bożego Miłosierdzia

Pielgrzymowanie rozpoczęło się o godz. 12.00 Mszą Świętą przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. W tym roku, pielgrzymka wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczególną intencją pątników jest więc modlitwa za Ojczyznę: „Aby Polska była wierna Bogu i została przez Niego wywyższona w potędze i świętości”.

Trasa pielgrzymki przebiega przez malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej z uwzględnieniem Szlaku Orlich Gniazd i licznych Sanktuariów m.in. Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Leśniowie, Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy, Sanktuarium Jezusa Cierpiącego w Imbramowicach.

7 czerwca 2018 pielgrzymi przybędą do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Łagiewnikach. 8 czerwca o godzinie 7.00, w Święto Najświętszego Serca Jezusowego, uroczysta Msza Święta w łagiewnickim Sanktuarium zakończy wspólne pielgrzymowanie.

Opiekunowie duchowni i kierownicy pielgrzymki: ks. Mariusz Bernyś i ks. Michał Dłutowski oraz organizator: Fundacja Promień Miłosierdzia serdecznie zapraszają do łączności duchowej z pątnikami w modlitwie za Kościół i Ojczyznę.

Info za —> Faustyna.pl: Pieszo z Jasnej Góry do Łagiewnik | swfaustyna.eu: XVII Piesza Pielgrzymka Zawierzenia z Jasnej Góry do Łagiewnik (2-8 czerwca 2018)