Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

15 lutego – Imieniny św. Siostry Faustyny i ...

15 lutego – Imieniny św. Siostry Faustyny i rocznica śmierci bł. ks. Michała Sopoćki

15 lutego – to dzień imienin św. Siostry Faustyny i dzień narodzin dla nieba jej wileńskiego kierownika duchowego bł. ks. Michała Sopoćki (15 lutego 1975 r.) W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach poranna Msza św. o 6:30 jest odprawiana w intencjach Solenizantki – jak to jest w zwyczaju Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Imieniny św. Siostry Faustyny15 lutego – to dzień imienin św. Siostry Faustyny i liturgiczne wspomnienie jej…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Środa, 12 lutego 2020

 

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Zobacz też —> Św. Faustyna i bł. ksiądz Michał Sopoćko – święci w duecie

Tą intencją jest dziękczynienie za łaski, jakie w życiu ziemskim otrzymała św. Siostra Faustyna oraz za te, które uprosiła dla Zgromadzenia, Kościoła, Ojczyzny i świata, z prośbą, aby wszystkim ukazywała miłosierną miłość Boga, wspierała w ufności wobec Niego i zapalała do świadczenia dobra bliźnim.

… Każdy może złożyć Jej życzenia i w darze przynieść modlitwę, akt miłosierdzia spełniony względem bliźnich czy inny duchowy podarunek. Transmisja Mszy św na stronie —> faustyna.pl

Info za —> Faustyna.pl: Imieniny św. Siostry Faustyny


Ks. Michał Sopoćko zmarł 15 lutego 1975 r., w dzień imienin s. Faustyny! Nie doczekał odwołania zakazu Stolicy Apostolskiej. Notyfikacja zakazująca głoszenia kultu Bożego Miłosierdzia według objawień s. Faustyny została zniesiona trzy lata później, 15 kwietnia 1978 r.

Beatyfikacja ks. Michała Sopoćki miała miejsce 28 września 2008 r. w Białymstoku – to dzień jego wspomnienia liturgicznego. Doczesne szczątki Kapłana spoczywają w tamtejszym sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

15 lutego o godz. 10.00, w kaplicy Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku (ul. Poleska 42), Eucharystia pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki będzie sprawowana była rozwoju kultu miłosierdzia Bożego na całym świecie i rychłej kanonizacji bł. ks. Michała Sopoćki.

– Wpatrujmy się w świętych, starajmy się ich naśladować, ale też nieśmy modlitwę, wychwalajmy Boga i prośmy o Jego miłosierdzie. Do tego nas zaprasza i taki przykład zostawił nam bł. ks. Michał. Wychwalajmy Boga w Jego miłosierdziu i niech to dzieło, Jego miłosierdzia nas nieustannie ogarnia – mówił w homilii bp Henryk Ciereszko.

Zobacz —> relację

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku we wtorek 15 lutego 2022 r. – w 47. rocznicę śmierci ks. Michała Sopoćki – główną Mszę Świętą o godz. 15.00, poprzedzoną Koronką do Bożego Miłosierdzia, odprawił bp Henryk Ciereszko. Od godz. 16 do 17 miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu z wykorzystaniem tekstów z nauczania Bł. Michała o spowiedzi i Najświętszym Sakramencie.


Posłuchaj o okolicznościach śmierci i pogrzebie ks. Michała Sopoćki:

Wideo > Archidiecezja Białostocka: “Śladami Bożego Miłosierdzia” cz. 35


W dniu 15 lutego Rycerze Kolumba z Rady nr 17667 im. bł. ks. Michała Sopoćki, działającej przy Sanktuarium Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, przeżywali swoje święto patronalne.

Mszy świętej o godz. 18.00 w Bazylice przewodniczył bp Jan Zając. Po Mszy świętej w kaplicy św. Faustyny odbyła się ceremonia przyjęcia nowych członków.


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja