Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zamachy terrorystyczne w Hiszpanii – Kondole...

Zamachy terrorystyczne w Hiszpanii – Kondolencje abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Episkopatu Polski – 18 sierpnia 2017

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w imieniu Kościoła w Polsce złożył wyrazy współczucia wszystkim, którzy stracili bliskich w wyniku zamachów terrorystycznych w Hiszpanii. Kondolencje przesłał na ręce przewodniczącego Konferencji Episkopatu Hiszpanii kard. Ricardo Blázquez Péreza.

 

Przekazujemy treść kondolencji.


Warszawa, dnia 18 sierpnia 2017 roku

Eminencjo,
Najdostojniejszy Księże Kardynale,

Z głębokim smutkiem przyjąłem informację o ostatnich zamachach terrorystycznych w Hiszpanii.

Na ręce Księdza Kardynała – w imieniu Kościoła, który jest w Polsce – składam wyrazy współczucia wszystkim, którzy stracili w nich swoich bliskich oraz zapewniam o naszej solidarności z pokrzywdzonymi.

Modlimy się zwłaszcza w intencji zmarłych, prosząc Boga – za wstawiennictwem Matki Bożej Wniebowziętej – o pokój wieczny dla nich.

W ostatnich miesiącach i latach jesteśmy świadkami zatrważających aktów przemocy, skierowanych wobec bezbronnych, często kobiet i dzieci. Nie chcąc dopuścić, aby ból zrodził nienawiść, modlimy się za tych, którzy dopuszczają się tych haniebnych czynów, prosząc dla nich o opamiętanie i nawrócenie.

Z modlitwą,

+Stanisław Gądecki
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

—————————————
Ricardo Kard. Blázquez Pérez
Arcybiskup  Metropolita Valladolid
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Hiszpanii