Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wyślij pączka do Afryki 2021 – Akcja Fundacj...

Wyślij pączka do Afryki 2021 – Akcja Fundacji “Kapucyni i Misje” także podczas pandemii

Bracia kapucyni po raz kolejny organizują akcję pomocy pod hasłem “Wyślij pączka do Afryki”. W karnawale, a szczególnie w Tłusty Czwartek, oraz w Wielkim Poście, można finansowo wesprzeć charytatywne, edukacyjne i religijne dzieła polskich zakonników pracujących w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie, na które w tym roku potrzeba 680 tys. zł. Edycja 2021 akcji “Wyślij pączka do Afryki”, ze względów bezpieczeństwa epidemicznego, odbywa się przede wszystkim w Internecie.

Wyślij pączka do Afryki 2021

Akcję “Wyślij pączka do Afryki 2021” można wesprzeć:

• kupując e-pączka za pośrednictwem strony: www.pączek.kapucyni.pl i składając w ten sposób dobrowolną ofiarę na wspomniane cele.

• wpłacając darowiznę na konto Fundacji Kapucyni i Misje:  26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (konto dla wpłat z Polski; z dopiskiem „Pączek dla Afryki”).

Głównym dniem akcji “Wyślij pączka do Afryki” jest Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów można dokonywać przez cały Wielki Post aż do Świąt Wielkanocnych.

Organizatorzy zapraszają:

Akcja, która wcześniej odbywała się w szkołach musi w tym roku ze względów bezpieczeństwa epidemicznego przenieść się do internetu. Nauczycieli i uczniów, którzy chcą wziąć udział w akcji zachęcamy do przeprowadzenia lekcji o misjach w Afryce. Można do tego wykorzystać nasze materiały dostępne w zakładce „do pobrania”. Zgłoszenie wyślij (podaj nazwę, klasę i adres szkoły) na: paczek@misje.kapucyni.pl Informację o szkołach, klasach, które się przyłączyły – umieścimy na naszej stronie w zakładce – „gdzie pączkujemy”.  A każda klasa dostanie po akcji honorowy dyplom!

Owoce akcji “Wyślij pączka do Afryki” są bardzo konkretne:

• to posiłki dla osieroconych dzieci

• to opieka medyczna i leki dla dzieci

• to edukacja dla dzieci z buszu

• to czysta, zdrowa woda z nowych studni

Mieszkańcy afrykańskich wiosek czynnie włączają się w realizację tych projektów. Zakonnicy podkreślają, że działania te integrują miejscową ludność.

Szczegóły dotyczące akcjiWyślij pączka do Afryki” – tego, kto i jak może się w nią zaangażować, a także pełny opis projektów, na które w tym roku zbierane są pieniądze – znajdują się na stronie: www.pączek.kapucyni.pl.

W ramach ubiegłorocznej odsłony inicjatywy „Wyślij pączka do Afryki” udało się zebrać blisko 491 tys. zł.

Przyłącz się do pomocy! Przyłącz się do braci kapucynów! Rozwijajmy razem dzieło miłosierdzia!

Info i foto na podstawie —> paczek.kapucyni.pl

Posłuchaj także rozmowy z cyklu “Instrumenty zamiast broni” z o. Benedyktem Pączką OFMCap:

“Instrumenty zamiast broni” to spotkanie online z cyklu „Gość na polach” organizowane przez papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: