Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wyobraźnia miłosierdzia, św. Brat Albert i św. Fra...

Wyobraźnia miłosierdzia, św. Brat Albert i św. Franciszek – katecheza abp. Marka Jędraszewskiego – Dialogi u św. Anny – Czerwiec 2017

W czerwcowych „Dialogach u św. Anny” w Krakowie wiodącym tematem było miłosierdzie i postać św. Brata Alberta.  22 czerwca 2017 r. abp Marek Jędraszewski w odpowiedziach na pytania poruszył także kwestie stosunku Kościoła do osób o orientacji homoseksualnej, posłuszeństwa w Kościele oraz dawania jałmużny.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Tematem katechezy wprowadzającej do „Dialogów u św. Anny” była wyobraźnia miłosierdzia i działalność św. Brata Alberta. Abp Jędraszewski przypomniał, że św. Brat Albert nazywany był naszym polskim świętym Franciszkiem. – Jak mało kto ukochał „siostrę ubóstwo”, kochał drugiego człowieka, nad którym umiał się – jak mało kto – pochylić, przede wszystkim sercem. Miał niezłomną wolę, by przy tym biednym, zagubionym człowieku trwać.

Metropolita krakowski wskazał na podobieństwo dróg życiowych św. Franciszka i św. Brata Alberta – obaj umiłowali wolność i byli ludźmi o talentach artystycznych. – Adam Chmielowski malując obraz „Ecce Homo” – „Oto człowiek” odkrywa w Chrystusie i poprzez Chrystusa prawdę o człowieku, o jego godności ale także o jego nędzy.

Czytaj całość —> Archidiecezja Krakowska: Abp Jędraszewski podczas Dialogów u św. Anny: Spójrz w oczy osobie, która prosi cię o pomoc

Zobacz —> Fotorelację Adama Bujaka

WSZYSTKIE CZĘŚCI relacji z czerwcowych Dialogów u św. Anny —> Archidiecezja Krakowska na YouTube


Czynisz dobro, pomagasz? Podziel się swoim świadectwem, zainspiruj innych!