Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wspieramy Karolinę! – Potrzebna pilna terapi...

Wspieramy Karolinę! – Potrzebna pilna terapia nowotworu metodą CAR-T

Karolina ma 31 lat, jest żoną i mamą dwójki wspaniałych chłopców. Jest pedagogiem specjalnym – pracowała w szkole integracyjnej. Kocha swoją pracę i ma nadzieję, że kiedyś do niej wróci, bo uważa, że pomaganie innym daje wiele szczęścia. W 2019 roku okazało się, że pomocy będzie teraz potrzebowała Ona – wykryto u niej “Chłoniaka śródpiersia rozlanego z dużych komórek B” … W połowie roku 2022 pozostała jej ostatnia medyczna szansa na wygranie życia – najnowsza metoda zwalczania tego nowotworu, pod nazwą CAR-T. Dołącz do społeczności osób wspierającej ją w pokonaniu nowotworu – pomóżmy Karolinie spełnić jej jedyne marzenie, którym jest życie!

Zobacz też —> wiara.pl: Ostatnia szansa Karoliny, by żyć

Fot. Archiwum prywatne

Modlimy się > w intencji Karoliny Dołącz, przekaż dalej, zaproś znajomych!

Przeczytaj apel Karoliny:

“… Kochani rok temu opisywałam swoje życie, w które wkroczył nieprzyjaciel jakim jest chłoniak. Niestety nie opuścił mnie, aż do teraz.

Pieniądze, które dotychczas były zbierane przeznaczałam na leki ratujące życie, rehabilitację i wizyty u lekarzy. W trakcie leczenia mój chłoniak okazał się bardzo, ale to bardzo trudnym przeciwnikiem. Obecnie jest to piąty raz, gdy atakuje moje już i tak zmęczone ciało.

Kręgosłup szyjny, w którym zamieszkał, daje objawy neurologiczne, które utrudniają mi funkcjonowanie. Mam ponownie duże trudności z pisaniem, jedzeniem i ruchami precyzyjnymi. Trudności z koncentracją, zapamiętywaniem spowodowane są z kolei zmianami pojawiającymi się w potylicy.

Gdy wydawało mi się, że już nie ma dla mnie szansy, pojawiła się propozycja leczenia w Izraelu. Metodą stosowaną w tamtejszym szpitalu jest metoda CAR-T. W Polsce tę metodę stosuje się, a nawet refunduje tylko w niektórych przypadkach chłoniaka. Niestety w moim przypadku tak nie jest. Ta metoda jest ostatnią możliwą szansą na wygranie życia…”

Zobacz więcej —> Moja ostatnia szansa na życie

Pomóc Karolinie możesz:

dokonując wpłaty online na stronie zbiórki dla Karoliny > licytuje-pomagam.pl/zbiorki/pomagam/Pomoc-Karolinie

dokonując wpłaty online na stronie zbiórki dla Karoliny w serwisie SiePomaga.pl > Mama dwójki chłopców kontra RAK! Pomóż ratować Karolinę! 

wystawiając na licytację dowolny przedmiot (lub też np. usługę w postaci godziny korepetycji lub transportu kogoś), na facebookowej grupie aukcji charytatywnych dla Karoliny > facebook.com/groups/karolinawitabanaszak/

dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Licytuję-Pomagam
mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem “Darowizna dla Karoliny 110821”


UWAGA – na dzień 22 września 2022 wartość pozyskanych środków w ramach zbiórki Fundacji Licytuję-Pomagam wynosi już ponad 365 tys. złotych!


Krótko o historii choroby Karoliny

Wydawało się, że to zwykłe zapalenie oskrzeli, w najgorszym wypadku zapalenie płuc… Niestety, zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej ukazało ogromnego guza! Otrzymała diagnozę: pierwotny chłoniak śródpiersia rozlany z dużych komórek B.

Pierwsza chemioterapia – 8 cykli co dwa tygodnie. Badania PET wykazywały tendencję do regresji choroby. Po ostatnim kursie okazało się, że choroba owszem wycofuje się, ale te 8 cykli to za mało, aby ją pokonać. Zdecydowano o wprowadzeniu drugiej linii leczenia-chemioterapia, radioterapia oraz przeszczep szpiku kostnego. To miała być ostatnia prosta… Ale lekarz z oddziału przeszczepowego zainteresował się jej ręką, z którą działo się coś dziwnego… Okazało się, że w jej mózgu znajdują się dwa guzy – choroba po raz kolejny pokazała jak jest silna…

I wtedy Karolina usłyszała, że ma 25% szans, aby żyć… Ale po raz kolejny podniosła się z kolan i rozpoczęła kolejną chemioterapię – niezwykle ciężką, wyniszczająca układ odpornościowy i wymagającą bardzo długich pobytów w szpitalu. Przeszła bardzo długi atak padaczkowy. Już wiedziała, bez badania, że coś jest nie tak.

Lekarze zlecili rezonans magnetyczny, który wykazał, że nastąpiła progresja zmian w mózgu. Jej świat po raz kolejny się zawalił… Strach o dzieci, męża, o to jak sobie poradzą, gdy jej zabraknie.

Lekarze postanowili rozpocząć radioterapię mózgu, a później leczenie nierefundowane lekiem Ibrutynib, który działa bezpośrednio na komórki rakowe.

Po radioterapii i wstępnym leczeniu Ibrutynibem rezonans magnetyczny wykazał regresję zmian w mózgu – działanie radioterapii i Ibrutynibu okazywało się skuteczne! Problem w tym, że Karolina musiała by przyjmować ten lek przez co najmniej 2 lub 3 lata, zaś roczny koszt leczenia to 154 000 zł! Rehabilitacja ręki, która była słaba po wielu atakach padaczkowych oraz wiele leków, które musiała przyjmować to generowały dodatkowe koszty.

Niestety, w połowie 2022 roku nowotwór zaatakował organizm Karoliny po raz piąty! Kręgosłup szyjny, w którym jest zlokalizowany, daje objawy neurologiczne, które utrudniają jej funkcjonowanie – ma ponownie duże trudności z pisaniem, jedzeniem i ruchami precyzyjnymi. Trudności z koncentracją, zapamiętywaniem spowodowane są z kolei zmianami pojawiającymi się w potylicy…

Ostatnią nadzieją dla Karoliny jest terapia CAR-T Cell w klinice w Izraelu. To bardzo nowoczesna terapia, która w dużym skrócie polega na pobraniu komórek, a następnie “przeprogramowaniu” ich w taki sposób, aby nauczyły się walczyć z komórkami nowotworowymi. Niestety – cena leczenia zwala z nóg! To ponad milion złotych… Kolosalna cena za życie!

POMÓŻMY KAROLINIE SPEŁNIĆ JEJ JEDYNE MARZENIE, KTÓRYM JEST ŻYCIE!


Pomóc Karolinie możesz:

dokonując wpłaty online na stronie zbiórki dla Karoliny > licytuje-pomagam.pl/zbiorki/pomagam/Pomoc-Karolinie

dokonując wpłaty online na stronie zbiórki dla Karoliny w serwisie SiePomaga.pl > Mama dwójki chłopców kontra RAK! Pomóż ratować Karolinę! 

wystawiając na licytację dowolny przedmiot (lub też np. usługę w postaci godziny korepetycji lub transportu kogoś), na facebookowej grupie aukcji charytatywnych dla Karoliny > facebook.com/groups/karolinawitabanaszak/

dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Licytuję-Pomagam
mBank 21 1140 2004 0000 3102 7936 0227
Tytułem “Darowizna dla Karoliny 110821’”

Modlimy się > w intencji Karoliny Dołącz, przekaż dalej, zaproś znajomych!


Info i foto na podstawie —> licytuje-pomagam.pl: Nie stać mnie by żyć | siepomaga.pl: Mama dwójki chłopców kontra RAK! Pomóż ratować Karolinę! | Facebook.com: Karolina Wita-Banaszak Licytacje Charytatywne


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja