Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wspierajmy “Akcję św. Krzysztof 1 grosz za 1...

Wspierajmy “Akcję św. Krzysztof 1 grosz za 1 km” – Bp Jerzy Mazur na XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa

Akcja Św. Krzysztof 2017

W Tygodniu św. Krzysztofa – jak co roku – pochylamy się nad potrzebami polskich misjonarzy i misjonarek i ich współpracowników na misjach i wspieramy ich w zakupie środków transportu. Są to niezbędne narzędzia w ich codziennej posłudze na rzecz Ewangelii – podkreśla przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur.

XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata” rozpoczyna się w niedzielę, 23 lipca 2017 r. MIVA Polska po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

O wsparcie tej inicjatywy zwrócił się bp Mazur —> Tekst komunikatu

„Spotykając polskich misjonarzy mogłem się przekonać jak cenna jest pomoc, którą organizuje i niesie MIVA Polska. Tylko w ubiegłym roku z pomocą MIVA Polska i „Akcji św. Krzysztof 1 grosz za 1 km” zostało zakupionych 37 samochodów terenowych i osobowych, 5 busów, 1 ambulans, 8 motocykli, 13 rowerów dla katechistów, 140 wózków dla niepełnosprawnych i 2 silniki do łodzi. Pojazdy te służą w 26 krajach świata” – napisał przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Dodał, że dzięki tej pomocy mogą funkcjonować poszczególne misje, ośrodki i centra duszpasterskie, szkoły, ośrodki zdrowia i misyjne szpitale, domy pomocy, centra dożywiania, dyspensaria i hospicja prowadzone przez misjonarzy.

Bp Mazur podkreślił, że świadectwo chrześcijańskie potrzebne jest również na drogach, aby były one bardziej bezpieczne. „Oprócz inicjatyw szkoleniowych i edukacyjnych w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze oraz różnych działań prewencyjnych realizowanych przez instytucje państwowe, potrzebne i konieczne jest formowanie serc i sumień ludzi wierzących: jako człowiek wierzący powinienem pamiętać, że jestem chrześcijaninem także na drodze, jestem nim gdy prowadzę pojazd i nie wstydzę się mojej wiary” – zaznaczył.

„Wiara mnie zobowiązuje do większej odpowiedzialności i dbałości o bezpieczeństwo, do zachowania trzeźwości i unikania brawury, do większej kultury na drogach przejawiającej się w okazywaniu życzliwości i szacunku wobec innych użytkowników drogi” – wskazał przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.


Blankiet wpłaty dla akcji —> POBIERZ

Zobacz też —> Misjonarze dziękują za pomoc MIVA Polska

Serwis internetowy MIVA Polska —> www.miva.pl


Info za —> BP KEP: Bp Mazur: w Tygodniu św. Krzysztofa pochylamy się nad potrzebami polskich misjonarzy