Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wielki Piątek – Transmisja online Liturgii M...

Wielki Piątek – Transmisja online Liturgii Męki Pańskiej w Katedrze na Wawelu – 10 kwietnia 2020

Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, 10 kwietnia 2020 r., w katedrze na Wawelu przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Transmisja on-line przeprowadzona została na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

– Proszę was, wystawcie na poczesne miejsca w waszych domach, przy zapalonej świecy, wasz domowy krzyż i wspólnie módlcie się do naszego Zbawiciela o miłosierdzie nad nami i nad całym światem – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Liturgii Męki Pańskiej, która w Wielki Piątek.

Zobacz więcej —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Liturgia Wielkiego Piątku w katedrze wawelskiej: Módlmy się pod krzyżem Chrystusa o miłosierdzie nad światem

Posłuchaj homilii abp. Marka Jędraszewskiego:


Liturgia Męki Pańskiej rozpoczyna się w całkowitej ciszy. Składa się z trzech części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Komunii Świętej. Świątynia jest pozbawiona wszelkich ozdób. Odkryty ołtarz ukazuje uniżenie Chrystusa i odarcie Go z wszelkiej godności po to, by nas wywyższyć. Kapłan ubrany w czerwone szaty na znak cierpienia i krwi, a także królewskiej godności Chrystusa, podejdzie do ołtarza i upadnie na twarz. Jest to gest oznaczający nasze ukorzenie wobec śmierci Zbawiciela, który umarł za nasze grzechy. Oznacza też ból i smutek Kościoła związane z popełnianymi przez nas grzechami.

Zobacz też —> Adoracja krzyża z Kaplicy Arcybiskupów Krakowskich

Info i wideo za —> Archidiecezja Krakowska: Liturgia Męki Pańskiej w Katedrze na Wawelu oraz Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej w katedrze na Wawelu