Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wielki Czwartek – Transmisja online Mszy św....

Wielki Czwartek – Transmisja online Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Katedrze na Wawelu – 9 kwietnia 2020

Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek w katedrze na Wawelu, inaugurującej obchody Triduum Paschalnego 2020 roku, przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Transmisja on-line liturgii miała miejsce we czwartek 9 kwietnia 2020 r. od godz. 18.00 na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

Posłuchaj homilii abp. Marka Jędraszewskiego:


W Wielki Czwartek wspominamy pamiątkę dnia, w którym „Pan nasz Jezus Chrystus, powierzył swoim uczniom odprawianie sakramentalnej ofiary Ciała i Krwi swojej” oraz ustanowił sakrament kapłaństwa Nowego Przymierza. Umywając zaś nogi swoim uczniom dał nam przykład prawdziwej miłości wypływającej z Eucharystii.

Wymownym symbolem wielkoczwartkowej celebracji jest puste tabernakulum. To znak dla nas, że właśnie sprawowana we wspólnocie Msza Święta jest „źródłem i szczytem” naszego chrześcijańskiego życia, z którego wypływają wszystkie inne dobra duchowe przekazywane nam za pośrednictwem Kościoła.

Wejdźmy razem z Jezusem i uczniami do Wieczernika, by zająć miejsce za stołem. Utkwijmy nasz wzrok w Jezusie, który „do końca nas umiłował” i w swojej ofierze składa siebie za nas. Zasiada z nami do stołu i mówi: „Gorąco pragnę spożyć z Wami Paschę”.

W duchu pokory przeprośmy miłosiernego Boga za wszystkie słabości, za brak wdzięczności za dar Eucharystii i za przeżywanie jej bez właściwego przygotowania.

Info i wideo za —> Archidiecezja Krakowska: Msza Wieczerzy Pańskiej w Katedrze na Wawelu oraz Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w katedrze na Wawelu