Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

W niedzielę 27 września 2020 r. zbiórka w kościoła...

W niedzielę 27 września 2020 r. zbiórka w kościołach dla poszkodowanych w pożarze na wyspie Lesbos

O przeprowadzenie w niedzielę 27 września 2020 r. – w Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy – zbiórki do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku pożaru na greckiej wyspie Lesbos zaapelowała Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

Dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos wywołuje przerażenie i wzbudza apele o solidarność z ofiarami – czytamy w Apelu Rady opublikowanym 17 września. W porozumieniu z Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, jej członkowie zwrócili się z prośbą do księży biskupów o wyrażenie zgody na przeprowadzenie przez parafie zbiórki do puszek przed kościołami diecezji, po każdej Mszy Świętej, w niedzielę 27 września.

Przeczytaj —> Apel Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek o pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos

Zebrane w parafiach ofiary zostaną przesłane na konto Caritas Polska (PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384).

Członkowie Rady kierują apel do władz, służb państwowych, instytucji, samorządów i organizacji pozarządowych o „umożliwienie solidarnej odpowiedzi na wołanie ludzi o pomoc, zwłaszcza sierot i małoletnich z obozu Moria na wyspie Lesbos, które utraciły rodziców i swoich opiekunów w drodze do Europy“.

Podkreślają, że nie można mieć zamkniętych oczu i uszu na krzyk wołających o ratunek: „Do humanitarnej pomocy +na miejscu+ tragedii wojen i wypędzenia musi w końcu dołączyć otwarta postawa przyjęcia uchodźców żebrzących o ratunek“ – czytamy w Apelu.

Info i audio za —> BP KEP: W Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy – zbiórka dla poszkodowanych w pożarze na wyspie Lesbos

Posłuchaj materiałów audio na temat 106. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy:

Zobacz też —> Orędzie papieża Franciszka na 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy – 27 września 2020