Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

W Manili trwa Światowy Apostolski Kongres Bożego M...

W Manili trwa Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia

W stolicy Filipin obraduje od poniedziałku 16 stycznia Światowy Apostolski Kongres Bożego Miłosierdzia (WACOM – World Apostolic Congres On Mercy). Uczestniczy w nim 6 tys. delegatów. Potrwa do 20 stycznia. Jego temat to „Komunia i misja”. Obecny kongres, już czwarty z kolei, odbywa się po raz pierwszy na terenie Azji.

Specjalnym wysłannikiem Papieża na spotkanie jest kard. Philippe Barbarin. Arcybiskup Lyonu brał już udział w trzech poprzednich kongresach światowych.

Kongres rozpoczęła Msza św. w katedrze w Manili. Było to, jak przypomniał kard. Luis Tagle, arcybiskup stolicy Filipin stojący również na czele Caritas Internationalis, dokładnie w drugą rocznicę Eucharystii, którą sprawował w tej świątyni papież Franciszek podczas pielgrzymki na Filipiny.

Spotkania kongresowe w dniu 17 stycznia odbywały się na najstarszym katolickim uniwersytecie w Azji, jakim jest prowadzony w Manili przez dominikanów uniwersytet św. Tomasza.

Kardynałowie, biskupi, księża i świeccy biorący udział w Kongresie pielgrzymują do różnych sanktuariów w Manili i innych miastach tego kraju. Te „pielgrzymki miłosierdzia” obejmują wizyty w sierocińcach i domach ludności tubylczej oraz spotkania z dziećmi ulicy, z osobami w podeszłym wieku czy uzależnionymi od narkotyków. Kongres zakończy się w piątek rozesłaniem misyjnym jego uczestników.

Czytaj więcej i posłuchaj relacji uczestniczącego w spotkaniu ks. Waleriana Poźniaka MIC w serwisie Radia Watykańskiego:

Rozpoczął się Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia w Manili

Kongres Bożego Miłosierdzia w Manili: dzieła charytatywne