Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w ...

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Watykanie – Homilia papieża Franciszka i modlitwa Anioł Pański – 22 listopada 2020

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 22 listopada 2020 r., papież Franciszek odprawił w Bazylice św. Piotra Mszę świętą, w której wzięli udział przedstawiciele młodzieży panamskiej – przekazali oni Portugalczykom symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż oraz kopię ikony Salus Populi Romani. W homilii Franciszek przypomniał, że szczęście daje tylko realizacja wielkich pragnień, a swoje życie posiadamy wówczas, gdy ofiarowujemy je innym.

Chcesz poprosić innych o modlitwę? Dodaj intencję

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież: uczynki miłosierdzia czynią nasze życie wiecznym

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia Ojca Świętego Franciszka wygłoszona w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata w Watykanie

Na zakończenie Mszy św. papież Franciszek pozdrowił wszystkich obecnych w Bazylice św. Piotra oraz łączących się za pośrednictwem mediów. Specjalne pozdrowienie skierował do młodzieży z Panamy i Portugalii, które reprezentowały dwie delegacje uczestniczące w przekazaniu krzyża i ikony Maryi Salus Populi Romani, symboli Światowych Dni Młodzieży. „Jest to ważny krok w pielgrzymce, która zaprowadzi nas do Lizbony w 2023 roku” – powiedział Franciszek.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: W Watykanie przekazano symbole Światowych Dni Młodzieży


Dołącz do Get Mercy – publikuj swoje uczynki miłosierdzia, inspiruj innych!

Zobacz też:

Niedziela 22 listopada 2020 – Transmisja online Mszy św. z klasztoru oo. Dominikanów w Łodzi

Msza św. z abp. Grzegorzem Rysiem – Niedziela, 22 listopada 2020 – Transmisja

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Niedziela, 22 listopada 2020


– Jezus utożsamia się nie tylko z królem-pasterzem, ale także z zagubionymi owcami, czyli z braćmi najmniejszymi i najbardziej potrzebującymi – powiedział Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, odnosząc się do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Franciszek podkreślił znaczenie sądu Bożego, nie jako rozliczenia z popełnionych grzechów. Jego zdaniem będziemy sądzeni przede wszystkim z miłości, nie tej uczuciowej, ale z czynów miłosierdzia względem bliźnich.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Franciszek: Sędzia jest pasterzem pełnym łagodności i miłosierdzia

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem 22.11.2020

Po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek zwrócił się do mieszkańców Kampanii i Basilicaty, w czterdziestą rocznicę katastrofalnego trzęsienia ziemi, które miało swoje epicentrum w Irpinii. W wyniku kataklizmu zginęło prawie 3 tys. osób. Było to jedno z najpotężniejszych trzęsień ziemi, jakie zarejestrowano na terytorium Włoch.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież pamięta o ofiarach trzęsienia ziemi sprzed czterdziestu lat

Zobacz też —> Radio Maryja: Ojciec Święty zachęca do uczynków miłosierdzia