Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Tydzień Laudato si’ pod hasłem “Słuchając i ...

Tydzień Laudato si’ pod hasłem “Słuchając i idąc razem” – 22-29 maja 2022

Tydzień Laudato si’ to inicjatywa watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, upamiętniająca opublikowanie encykliki Laudato si’ papieża Franciszka, a przede wszystkim zaproszenie do wcielenia jej przesłania w życie nasze i naszych wspólnot parafialnych. Jako ludzie wierzący chcemy w szczególny sposób budować wrażliwość na “wołanie ziemi i krzyk ubogich” oraz przyczynić się do rozwiązania złożonego kryzysu społeczno-ekologicznego naszych czasów – wskazują członkowie Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska.

Wideo —> Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska: Tydzień Laudato si’ 22-29 maja 2022

Do udziału w Tygodniu Laudato si’ w niedzielę 22 maja 2022 w trakcie nabożeństwa Anioł Pański zaprosił Ojciec Święty. Jako Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska chcemy na to zaproszenie odpowiedzieć i zachęcić wiernych do podjęcia w tym czasie refleksji, modlitwy i działania na rzecz naszego wspólnego domu.

Aby umożliwić uczestnictwo w przeżyciu Tygodnia Laudato si’ w duchowej łączności z katolikami na całym świecie, przygotowaliśmy specjalną modlitwę oraz refleksję, które można włączyć w nabożeństwo na zewnątrz lub modlitwę w czasie Mszy Świętej w niedzielę 29 maja 2022 (lub w innym dniu podczas Tygodnia Laudato si’).

Zobacz —> Test Modlitwy

Ponadto zapraszamy do dołączenia do programu Zielone Parafie objętego patronatem Konferencji Episkopatu Polski. W programie Zielone Parafie w praktyczny sposób realizujemy nauczanie Kościoła o ekologii integralnej. Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie ⇒ www.zieloneparafie.pl.

Wszystkie parafie, które włączą się w obchody Tygodnia Laudato si’ zachęcamy do zrobienia zdjęcia lub krótkiej relacji słownej i przesłania ich na adres email lsm.polska@livelaudatosi.org. Pokażmy, jak wspólnie podejmujemy troskę o stworzenie w duchu chrześcijańskiej ekologii integralnej.

Info na podstawie —> Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska/episkopat.pl: 22-29 maja: Tydzień Laudato si’ pod hasłem „Słuchając i idąc razem”

Odwiedź serwis —> katolicydlasrodowiska.pl


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja