Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Tajemnice Fatimy – w roku 100. roczni...

“Tajemnice Fatimy – w roku 100. rocznicy objawień fatimskich” – Spotkanie w Wadowicach – 13 października 2017

13 października br. (piątek) o godz. 17.00 w sali teatralnej przy Placu Jana Pawła II nr 1 odbędzie się wyjątkowe spotkanie “Tajemnice Fatimy – w roku 100. rocznicy objawień fatimskich” pod patronatem JE kard. Stanisława Dziwisza, zorganizowane przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

Spotkanie pozwoli przybliżyć wydarzenia, które nierozerwalnie splecione są z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II. Okazją do tego będzie wystąpienie Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia – autorów książki „Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku”, która z jednej strony zawiera nieznane szerzej szczegóły i relacje dotyczące objawień fatimskich, z drugiej zaś unikalny materiał fotograficzny. Nikt na świecie nie opublikował jeszcze książki na ten temat z tak wieloma wątkami i zdjęciami. Autorzy dotarli do świadków opisywanych wydarzeń w Portugalii, Watykanie, Austrii czy Słowacji. Rozmawiali m.in. z takimi postaciami, jak np. rzecznik prasowy Jana Pawła II – Joaquin Navarro-Valls czy długoletni rektor sanktuarium fatimskiego ks. Luciano Guerra.

Spotkanie uświetni występ podopiecznych Fundacji Pro Musica Bona, którzy zaprezentują wybrane dzieła muzyki klasycznej i sakralnej.

WSTĘP WOLNY.

Info i foto za —> www.domjp2.pl: Wadowickie obchody 39. rocznicy pontyfikatu św. Jana Pawła II