Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Stygmaty św. Ojca Pio i akcja Czyścimy Czyściec &#...

Stygmaty św. Ojca Pio i akcja Czyścimy Czyściec – Br. Zdzisław Duma OFMCap. i Andrzej B. Piotrowicz gośćmi Salve TV

Czy stygmaty św. Ojca Pio były autentyczne? Czym jest czyściec i w jaki sposób Ojciec Pio pomagał duszom czyśćcowym? O co chodzi w akcji Czyścimy czyściec? 20 września 2018 r. minęło 100 lat od czasu ukazania się stygmatów o. Pio. Gośćmi red. Matusza Dzieduszyckiego w audycji Salve TV z cyklu Rozmowa Niecodzienna byli tego dnia br. Zdzisław Duma OFMCap. i Andrzej B. Piotrowicz, odpowiedzialni za koordynację krajowych obchodów Jubileuszowego Roku Ojca Pio w Polsce

Info za —> SalveTV.pl: Stygmaty o. Pio

W sobotę 22 września 2018 r. o godzinie 21.37 rozpocznie się wyjątkowa akcja duszpasterska pod hasłem “Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC“. Modlitwa za zmarłych będzie trwała cały następny dzień i zakończy się 23 września również o godz. 21.37. Patronat Honorowy nad wydarzeniem, organizowanym przez Braci Kapucynów w ramach obchodów Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio, objął abp Stanisław Gądecki – Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

W CZYSZCZENIU CZYŚĆCA swój aktywny udział zadeklarowało ponad 370 Grup Modlitwy Ojca Pio w Polsce, ponad 2000 oddziałów diecezjalnych Akcji Katolickiej w Polsce, NSZZ Solidarność, Rycerze Kolumba w Polsce, reprezentująca ruchy pro-life Fundacja Małych Stópek, Różaniec Kibiców i Pielgrzymka Kibiców na czele z ks. Jarosławem Wąsowiczem SDB a także Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspierające na świecie ponad 2000 polskich misjonarzy – zakonników, sióstr zakonnych, księży diecezjalnych oraz misjonarzy świeckich.

W obecnym roku przeżywamy Jubileusz 100-lecia od stygmatyzacji Świętego Ojca Pio oraz 50-lecia Jego przejścia do domu Ojca. Ten piękny Jubileusz obchodzony jest na całym świecie. Krakowska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów stała się głównym organizatorem krajowych wydarzeń skierowanych zarówno do czcicieli świętego Stygmatyka, jak i do ludzi pragnących poznać jego sylwetkę.

W jaki sposób Ojciec Pio pomagał duszom czyśćcowym? ?#ojciecPio #stygmaty

Opublikowany przez Salve TV Czwartek, 20 września 2018

 

Salve TV www.salvetv.pl to chrześcijańska telewizja internetowa. Główną ideą Salve TV jest emisja programów informacyjnych, rozrywkowych i edukacyjnych – przyjemnych w formie i wartościowych w treści.

Wspieraj SalveTV na Patronite: https://patronite.pl/salvetv

SalveTV w social media:

FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
TWITTER: https://twitter.com/TvSalve
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve