Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Spotkanie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet ...

Spotkanie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet – 15 marca 2019

Bieżące wydarzenia w Polsce mające wpływ na życie kobiet i rodzin oraz głos rodzin w instytucjach europejskich to główne tematy obrad Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet. Spotkanie z udziałem bp. Wiesława Szlachetki, delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet miało miejsce w piątek, 15 marca 2019 r. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.

Zobacz też —> Stanowisko Krajowej Rady ds Duszpasterstwa Kobiet w sprawie tzw. Karty LGBT+

Spotkanie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski. Przewodniczył jej i homilię wygłosił bp Wiesław Szlachetka, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Kobiet.

W obradach wzięła udział prof. Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która wygłosiła wykład na temat zaangażowania kobiet w polityce pt. „Katoliczki działające na rzecz dobra wspólnego i inspirujące postulat równouprawnienia kobiet na przełomie XIX i XX wieku”. Podczas spotkania działalność Rady w ostatnim roku podsumowała red. Maria Wilczek, natomiast red. Alina Petrowa-Wasilewicz i Magdalena Korzekwa-Kaliszuk omówiły bieżące wydarzenia mające wpływ na życie kobiet i rodzin. Teresa Kapela poruszyła zaś temat głosu rodzin w instytucjach europejskich.

Obrady były okazją do podzielenia się przez duszpasterzy kobiet oraz innych członków Rady refleksjami i pomysłami na temat realizowanych już działań związanych z duszpasterstwem kobiet oraz propozycji nowych. Jak zauważa bp Szlachetka, jest coraz więcej inicjatyw dotyczących duszpasterstwa kobiet. Jako przykład podaje projekt pod nazwą „Urzekająca”, który wykorzystuje media społecznościowe w celach ewangelizacji kobiet przez same kobiety.

Podczas spotkania Rady zaprezentowano m.in. inicjatywę cyklicznych spotkań dla kobiet pod nazwą „Obdarowana” organizowanych przez Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Tarnowskiej. „Staramy się iść w nurcie myśli św. Jana Pawła II i zgłębiać jego nauczanie. Inspiracją i autorytetem jest dla nas Wanda Półtawska. Z jej doświadczenia i pomocy korzystamy” – mówi Magdalena Kleczyńska, jedna z liderek grupy „Obdarowana” i współorganizatorka spotkań. Odbywają się one raz w miesiącu i dotyczą m.in. zrozumienia własnej kobiecości, pokochania siebie oraz budowania relacji.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Wiosenne spotkanie Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet zakończyło się podsumowaniem obrad i wspólną modlitwą.

Spotkania Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet odbywają się dwa razy w roku – na wiosnę i jesienią. Radę tworzą kobiety związane z różnymi środowiskami i reprezentujące różne stany oraz diecezjalni duszpasterze kobiet.

Info za —> BP KEP: Spotkała się Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet