PODZIEL SIĘ

Spotkanie dla młodzieży w Sanktuarium Bożego Miłos...

Spotkanie dla młodzieży w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w ramach przygotowań do beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej – 10 lutego 2018

W sobotę 10 lutego 2018 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach odbędzie się spotkanie dla osób z grup duszpasterstwa młodzieży i duszpasterstwa akademickiego, które mogłyby zaangażować się w zorganizowanie transportu niektórym osobom chorym i samotnym, jakie chciałyby uczestniczyć w beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00. Zebrani w Kaplicy św. Siostry Faustyny (dolna Bazylika) odmówią wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwie przewodniczyć będzie ks. bp Jan Zając.

Kolejne punkty programu odbędą się w auli św. Jana Pawła II. Tam po powitaniu uczestników przez ks. prof. Roberta Tyrałę, koordynatora Komitetu Organizacyjnego Beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej, młodzi wysłuchają dwóch prelekcji: Marzeny Florkowskiej, autorki książki Radość dawania. Hanna Chrzanowska we wspomnieniach, listach, anegdotach (wydanej w Wydawnictwie św. Stanisława w 2010 roku, która teraz po uzupełnieniach będzie wznowiona) oraz ks. Pawła Gałuszki Duchowe przesłanie obecne w posłudze i dziele Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej.

Na koniec sobotniego spotkania ks. Łukasz Michalczewski omówi kwestie organizacyjne i formalne związane z transportem chorych na uroczystość beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej.

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Spotkanie dla młodzieży w ramach przygotowań do beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

fot. M. Mazur / episkopat.pl

Opublikowany przez Łukasz Michalczewski na 8 lutego 2018