Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Spotkanie abp. Marka Jędraszewskiego z Arcybractwe...

Spotkanie abp. Marka Jędraszewskiego z Arcybractwem Miłosierdzia – Kraków, 7 stycznia 2020

– Działalność Arcybractwa Miłosierdzia będzie zawsze aktualna. (…) Chodzi o to, abyśmy wpatrzeni w Światłość świata – Jezusa Chrystusa – stawali się przez dobroć światłami dla tego świata – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas opłatka Arcybractwa Miłosierdzia w dniu 7 stycznia 2020 r.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Na początku spotkania, arcybiskup zauważył, że działalność Arcybractwa Miłosierdzia nabiera szczególnego znaczenia w kontekście Świąt Bożego Narodzenia. – W Liturgii Kościoła często wraca stwierdzenie, że Syn Boży stał się człowiekiem, abyśmy mogli stać się Bożymi dziećmi – zaznaczył i dodał, że Tajemnica Wcielenia objawiła ludzkości ogrom Bożego miłosierdzia. Metropolita zwrócił uwagę, że czas Bożego Narodzenia naznaczony jest miłością, dobrocią i miłosierdziem. Nawiązał do historii Bractwa, które swoje początki wiąże z postacią ks. Piotra Skargi i podziękował za wrażliwość i włączenie się w akcję pomocy dla sierot z syryjskiego miasta Homs. – Jest w nas wielkie dobro, wpisujące się w dobroć Boga Ojca, który zesłał nam swojego Syna jako dar i owoc miłosierdzia – mówił i wyraził radość z rosnącej liczby tych, którzy chcą nieść pomoc potrzebującym. Zwrócił uwagę, że pomimo znacznej poprawy warunków życia, wciąż wielu ludzi czeka na wsparcie. – Działalność Arcybractwa Miłosierdzia będzie zawsze aktualna. (…) Chodzi o to, abyśmy wpatrzeni w Światłość świata – Jezusa Chrystusa – stawali się przez dobroć światłami dla tego świata – życzył zebranym.

Arcybractwo Miłosierdzia to najstarsza organizacja charytatywna w Polsce, założona w 1584 r. przez ks. Piotra Skargę. Jego misją jest realizacja uczynków miłosierdzia względem drugiego człowieka.

Info i foto za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Abp Marek Jędraszewski do Arcybractwa Miłosierdzia: Bądźcie światłem dla świata