Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na rok 2020 – Ks. Jacek Zdzieborski SD...

Słowo na rok 2020 – Ks. Jacek Zdzieborski SDB, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie

Z okazji rozpoczętego Nowego Roku 2020. dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie, ks. Jacek Zdzieborski SDB, skierował słowo do wszystkich sympatyków i wspierających salezjańskie dzieło misyjne przekazując w nim ważne wiadomości. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Nowe wyzwania

“Drodzy Przyjaciele Misji Salezjańskich,

serdecznie pozdrawiam wszystkich noworocznie, prosząc Boga, aby czuwał nad nami i nam błogosławił. Całe misyjne dzieło Księdza Bosko zawierzamy Jego opatrzności.

Nowy rok to nowe wyzwania. Nie brakuje ich w życiu codziennym. Podobnie jest i w życiu SOMu. Z początkiem roku rozpoczęliśmy proces przechodzenia na nowy system bazy danych w naszej administracji. Zmiana jest podyktowana stawianymi nam nowymi wymogami oraz postępem informatycznym. Przy tej okazji proszę naszych Darczyńców o wyrozumiałość. Chociaż staraliśmy się jak najlepiej przygotować nowe narzędzie pracy, to dopiero w działaniu okaże się jego skuteczność. Za wszelkie niedogodności i opóźnienia już teraz przepraszam.

Sam budynek naszego ośrodka wymaga coraz większej uwagi. W styczniu rozpoczęliśmy wymianę kanalizacji. Stare, żeliwne rury były już nie do uratowania. Prace odbywają się na parterze, gdyż budynek nie posiada podpiwniczenia. Remont, bez wątpienia, wpłynie na działalność naszego ośrodka w najbliższym czasie. Będziemy czynili, co w naszej mocy, aby wszystko przebiegło sprawnie i pomyślnie, bez zakłóceń.

Drodzy, powyżej wymienione i inne wyzwania zawierzam św. Janowi Bosko, którego uroczystość przeżywamy 31 stycznia, a który jest ustanowionym patronem naszego domu. Dzieło, które zapoczątkował pod natchnieniem Ducha Świętego, trwa i rozwija się. W apelu misyjnym na rok 2020 Przełożony Generalny napisał:

…jeśli Afryka ma dziś 1500 salezjanów, to dlatego, że wcześniej, w odpowiedzi na Projekt Afryka, 323 współbraci udało się jako misjonarze ad gentes w Afryce. Jeśli dzisiaj jesteśmy w Indiach z 2800 współbraćmi, to dlatego, że bardzo dobrzy misjonarze poszli głosić Ewangelię i wychowywać młodzież. To jest nasza rzeczywistość. Taka jest także tożsamość naszego zgromadzenia. Ksiądz Bosko nosił w sercu wielką pasję misyjną…

Prośmy św. Jana Bosko, naszego ojca i nauczyciela, aby i w nas nie brakowało nigdy tej pasji misyjnej, od której tak bardzo zależy ewangelizacja dzisiejszego świata.

ks. Jacek Zdzieborski SDB
dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie”


Info za —> Misjesalezjanie.pl: Nowe wyzwania

Zobacz też —> Bożonarodzeniowe życzenia ks. Jacka Zdzieborskiego SDB