Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Różaniec do Granic” – Zapowiedź...

“Różaniec do Granic” – Zapowiedź TV Trwam – “Informacje dnia” 6 października 2017

W święto Matki Bożej Różańcowej 7 października w sposób szczególny jesteśmy wezwani do odmawiania modlitwy różańcowej. Cała Polska zostanie otoczona granicą różańcową. W akcji „Różaniec do granic” wezmą udział wszystkie 22 diecezje graniczne.

Zobacz —> Mapę Miejsc Modlitwy

„Różaniec do granic” będzie transmitowany w Radiu Maryja o godz. 14.00. Wcześniej, bo o godz. 11.00 w TV Trwam i w Radiu Maryja transmisja z  Eucharystii w Parafii św. Krzyża w Zakopanem. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski.

Ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do granic” jest związana setną rocznicą objawień fatimskich oraz 140 rocznicą objawień w Gietrzwałdzie. Odmawianie modlitwy różańcowej było najważniejszą z próśb, jakie Matka Boża skierowała do trojga pastuszków Hiacynty, Łucji i Franciszka.

O godzinie 10:30 pielgrzymi spotkają się w 320 kościołach stacyjnych, położonych wzdłuż  granicy naszego kraju. Po odprawionej w nich Mszy Świętej udadzą się do „stref modlitwy”. Tam o godzinie 14:00 rozpocznie się  modlitwa różańcowa. Odmówione zostaną 4 części różańca.

Czytaj całość —> Radio Maryja: Już jutro „Różaniec do granic”


*