Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rekolekcje wielkopostne z o. Jackiem Salijem OP w ...

Rekolekcje wielkopostne z o. Jackiem Salijem OP w TVP3 – Odcinek 1: Modlitwa – 25 marca 2020

Zapraszamy do obejrzenia 1. odcinka Rekolekcji Wielkopostnych z o. Jackiem Salijem OP, wyemitowanego w ogólnopolskim paśmie TVP3 w środę 25 marca 2020 r. o godzinie 20.40.  Dzień pierwszy rekolekcji: Modlitwa.

Rekolekcje Wielkopostne o. Jacek Salij OP – Cześć I [napisy]

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE z dominikaninem O. Jacek Salij OPDzień pierwszy: Modlitwa"Spotkanie z Panem Bogiem to jest coś więcej niż tylko rozmowa.Spotkanie oznacza także być w obecności i cieszyć się tą obecnością. Jak przychodzę do kogoś bliskiego to nie jest tak, że całe spotkanie polega głównie na rozmowie. Nie. Spotkanie polega także na tym, że jesteśmy ze sobą. Że cieszymy się tym i warto te elementy wprowadzać do naszej modlitwy. To znaczy uczyć się radości z tego, że Pan Bóg jest dostępny. Że możemy się zbliżać do Pana Boga. To jest coś bardzo ważnego w modlitwie".

Opublikowany przez Między Ziemią a Niebem TVP Wtorek, 24 marca 2020

 

– Spotkanie z Panem Bogiem to jest coś więcej niż tylko rozmowa. Spotkanie oznacza także być w obecności i cieszyć się tą obecnością.

Jak przychodzę do kogoś bliskiego to nie jest tak, że całe spotkanie polega głównie na rozmowie. Nie. Spotkanie polega także na tym, że jesteśmy ze sobą. Że cieszymy się tym i warto te elementy wprowadzać do naszej modlitwy.

To znaczy uczyć się radości z tego, że Pan Bóg jest dostępny. Że możemy się zbliżać do Pana Boga. To jest coś bardzo ważnego w modlitwie – o. Jacek Salij OP.

Wideo —> Między Ziemią a Niebem / Faceboook: REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE z dominikaninem O. Jackiem Salijem OP. Dzień pierwszy: Modlitwa

Zobacz też —> codzienne rozważania ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Wielki Post


Modlitwa, sakrament pokuty i pojednania oraz wartość Kościoła w życiu chrześcijanina to tematy, których dotyczyć będą rekolekcje wielkopostne emitowane od 25 do 27 marca o godz. 20.40 w ogólnopolskim paśmie TVP3. Rekolekcje wygłosi znany dominikanin o. Jacek Salij.

W tym roku z uwagi na epidemię koronawirusa, wierni nie mają możliwości uczestniczenia w tradycyjnych rekolekcjach wielkopostnych w parafialnych kościołach. Biskupi w dokumentach dotyczących pandemii zachęcili do przeżywania tego czasu w łączności duchowej ze wspólnotą Kościoła poprzez środki społecznego przekazu i transmisje internetowe.

Ogólnopolską propozycją rekolekcji są trzy dwudziestominutowe konferencje, które wygłosi znany rekolekcjonista, dominikanin Ojciec Jacek Salij. Będą one emitowane codziennie od 25 do 27 marca, o godz. 20.40, w TVP 3.  Każde z trzech spotkań będzie poświęcone innej tematyce. Pierwsza konferencja będzie dotyczyć modlitwy,  druga – przygotowania do sakramentu pokuty, a przede wszystkim warunków pokuty. Ostatnia nauka, zatytułowana „za co kocham Kościół”, przybliży duchową wartość Kościoła w życiu każdego chrześcijanina.

Rekolekcje zostały nagrane w kaplicy klasztoru dominikanów w Warszawie.

Oprócz rekolekcji telewizyjnych wiele propozycji jest dostępnych w radiu i Internecie. Informacje o nich znajdują się najczęściej na stronach diecezji i parafii. Listę transmisji rekolekcji z całej Polski można znaleźć m.in. na stronie https://episkopat.pl/rekolekcje-transmisje/.

Info za —> episkopat.pl: Rekolekcje Wielkopostne z dominikaninem o. Jackiem Salijem

Zobacz też:

Rekolekcje w kwarantannie, 24-29 marca 2020

Dokumenty kościelne na czas epidemii