Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rekolekcje wielkopostne “Dla głodnych”...

Rekolekcje wielkopostne “Dla głodnych” z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem – Dzień 3, 31 marca 2020 – Transmisja Mszy św. z bazyliki Mariackiej w Krakowie

Zapraszamy do obejrzenia transmisji online Mszy św. w bazylice Mariackiej w Krakowie, celebrowanej we wtorek 31 marca 2020 r. godz. 18.30, w 3. dniu “Rekolekcje dla głodnych” głoszonych przez biblistę ks. dra. Wojciecha Węgrzyniaka. Temat dnia: Głód zrozumienia – o związku epidemii i grzechów z karą Bożą i sądem.

Posłuchaj Ewangelii i nauki rekolekcyjnej ks. Wojciecha Węgrzyniaka:

– Wbrew pozorom kwestia zrozumienia nie jest taka trudna. O wiele trudniej wytrzymać ból niezrozumienia. Starajmy się słuchać Pana Boga, słuchajmy Kościoła, nie słuchajmy głupot, które wprowadzają zamęt w nasze dusze, zadawajmy sobie pytanie: „po co to wszystko” i w jaki sposób przez to, co się dzieje można przyjść do Boga i ludzi. Prośmy gorąco o to, byśmy prędzej czy później zaufali – mówił ks. Wojciech Węgrzyniak podczas homilii rekolekcyjnej w kościele Mariackim…

Wideo / zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Rekolekcje dla głodnych III: O głodzie zrozumienia

Zobacz transmisje ze wszystkich dni —> Rekolekcji wielkopostnych “Dla głodnych” z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem


Rekolekcje, które potrwają do 2 kwietnia 2020 będą transmitowane na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz na stronie internatowej bazyliki Mariackiej.

Zobacz też —> Rekolekcje wielkopostne z bp. Michałem Janochą


Jaki głód doskwiera nam najbardziej w czasie epidemii? Jak się pokrzepiać i co na to Bóg? Na te pytania odpowiadać będziemy z ks. dr. Wojciechem Węgrzyniakiem podczas internetowych „Rekolekcji dla głodnych”, na które zapraszamy wraz z bazyliką Mariacką od najbliższej niedzieli – czytamy w serwisie internetowym Archidiecezji Krakowskiej.

Rekolekcje —> na Facebooku

Sytuacja, z którą przychodzi nam się zmierzyć sprawiła, że dotkliwie odczuwamy brak tego, co do tej pory było dla nas oczywiste i na wyciągnięcie ręki. Dla katolików jest to czas szczególnie trudny, bo w najważniejszym okresie, który przygotowuje do Wielkanocy, nie możemy uczestniczyć w liturgii, nabożeństwach i korzystać z sakramentów tak, jak do tej pory. Jak zaspakajać tę pustkę i jaką receptę ma na nią Jezus?

Od niedzieli 29 marca 2020 r. aż do czwartku o godz. 18.30 podczas transmisji Mszy św. połączonej z  nauką rekolekcyjną, będziemy pochylać się nad rodzajami głodu, które szczególnie dotkliwie odczuwamy w obecnej sytuacji, aby wspólnie odnajdywać naszą nadzieję, którą jest Chrystus.

W ciągu kilku dni rozważań będziemy mogli usłyszeć o 5 rodzajach głodu, z jakimi mierzy się współczesny człowiek:

1. Głód życia — o wartości życia i śmierci;
2. Głód pokoju — o tym jak radzić sobie z lękiem;
3. Głód zrozumienia — o związku epidemii i grzechów z karą Bożą i sądem;
4. Głód Boga — o Eucharystii i spowiedzi w obecnych czasie;
5. Głód miłości — o miłości w czasach dystansu i domowego zamknięcia.

Ks. Wojciech Węgrzyniak – kapłan Archidiecezji Krakowskiej, biblista, rekolekcjonista, adiunkt w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Jest koordynatorem Formacji Stałej Kapłanów w Archidiecezji Krakowskiej. Studiował na Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie (Biblicum) oraz w Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie.

Info i wideo za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: O głodzie w czasie epidemii, czyli internetowe „Rekolekcje dla głodnych” Archidiecezji Krakowskiej i bazyliki Mariackiej oraz mariacki.com: Rekolekcje „Dla głodnych” — transmisja