Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Przewodniczący Episkopatu Polski do pracowników sł...

Przewodniczący Episkopatu Polski do pracowników służby zdrowia: dziękuję za pracę z narażeniem własnego życia – 7 kwietnia 2020

– W Światowy Dzień Zdrowia chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom służby zdrowia. Serdecznie dziękuję za pracę i poświęcenie w tych nadzwyczajnych okolicznościach z narażeniem własnego życia i zdrowia – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w słowach skierowanych do pracowników służby zdrowia w Światowym Dniu Zdrowia, 7 kwietnia 2020 roku.

Zobacz też —> Modlitwa do św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia

Przewodniczący Episkopatu zwrócił uwagę na szczególne okoliczności przeżywanego dnia związane z panującą na całym świecie od kilku tygodni pandemią koronawirusa.

Abp Gądecki zapewnił również o swojej modlitwie. „Codziennie modlę się w Waszej intencji i proszę również wszystkich wiernych o modlitwę w intencji świata medycyny” – podkreślił.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Został ustanowiony przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne na całym świecie.

Posłuchaj abp. Stanisława Gądeckiego:

Info i audio za —> BP KEP: Przewodniczący Episkopatu do pracowników służby zdrowia: dziękuję za pracę z narażeniem własnego życia