Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Przemówienie papieża Franciszka podczas spotkania ...

Przemówienie papieża Franciszka podczas spotkania z wolontariuszami 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie – 27 stycznia 2019

Ostatnie chwile w Panamie w niedzielę 31 stycznia 2019 r. papież Franciszek poświęcił na spotkanie z wolontariuszami Światowych Dni Młodzieży, które odbyło się na stadionie Rommel Fernandez. Papież wysłuchał świadectw trojga z nich, w tym Bartosza z Polski, i wygłosił do nich przemówienie.

Nad sprawnym przebiegiem ŚDM w Panamie czuwało 20 tys. wolontariuszy krajowych i blisko 2,5 tys. międzynarodowych – najwięcej wolontariuszy zagranicznych pochodziło z Kolumbii, Brazylii, Kostaryki, Meksyku i Polski.

Zobacz też —> Pielgrzymka papieża Franciszka do Panamy – Program wydarzeń

Dziękując wolontariuszom ŚDM za ich pracę papież Franciszek podkreślił, że służąc wspólnie innym doświadczyli, jak wiara nabrała zupełnie nowego smaku i siły: stała się bardziej żywa, dynamiczna i realna. „Wiecie teraz, jak bije serce, kiedy żyjemy pewną misją, i to nie dlatego, że ktoś wam o niej powiedział, ale ponieważ sami to przeżyliście. Przekonaliście się z bliska, że «Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich»” – mówił Papież do wolontariuszy.

Zobacz też —> Znamy miejsce i datę kolejnych Światowych Dni Młodzieży – Lizbona 2022

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Spotkanie Franciszka z wolontariuszami ŚDM

Wideo / tekst homilii —> Radio Maryja/TV Trwam: Przemówienie papieża Franciszka wygłoszone podczas spotakania z wolontariuszami ŚDM

Zobacz też —> pełną transmisję ze spotkania Papieża z wolontariuszami ŚDM w Panamie