Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

Projekt “Decalogue” – premiera

„Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy i świata” – mówił o Dekalogu św. Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do Polski w 1991 roku. Słowa te zainspirowały twórców muzycznego projektu Decalogue, którego celem jest przypomnieć wartości zawarte w Dziesięciu Przykazaniach. Premiera płyty miała miejsce 24 marca 2017 r.

W projekt, realizowany przez 7 lat, zaangażowało się wielu znamienitych twórców z Polski i zza granicy, w tym m.in.: Paddy Kelly, o. Stan Fortuna, Tony Melendez, Michał Lorenc, Darek Malejonek, Andrzej Lampert, Luxtorpeda oraz Marcin Pospieszalski.

Płyta Decalogue

Płyta jest niezwykle zróżnicowana muzycznie. yszymy na niej obok siebie operowy utwór O Dio Ti Cerco w wykonaniu Andrzeja Lamperta; uwielbieniowy Holy, Padda Kelly; ostre rockowe brzmienie Seventh w wykonaniu Luxtorpedy; rozkołysany jamajski In My Father’s House w wykonaniu Maleo Reggae Rockers; południowe zambijskie dźwięki Aikona Leviego Sakali i hip-hopowy 8 o. Stana Fortuny z Nowego Jorku.

Choć odmienne w brzmieniach wszystkie utwory mają jeden cel – pomóc słuchaczom zgłębić wartości zawarte w Dekalogu. Każdy utwór jest duchową refleksją nad jednym z przykazań. Każdy z nich pokazuje, jak we współczesnym świecie tych dziesięć prostych słów wciąż brzmi z potężną mocą.

Projekt “Dekalog” ma na celu również wsparcie konkretnych działań w zakresie pomocy humanitarnej i pastoralnej. Każdy z utworów jest “patronem” jednego z dzieł Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Kupując płytę lub bilety na koncerty promocyjne wspierają Państwo m.in. zakup żywności dla rodzin w Aleppo i odbudowę domów w Damaszku, w Syrii; pomoc dla wykorzystywanych seksualnie dziewcząt w Livingstone, w Zambii; budowę studni w Sudanie i wiele innych projektów pomocowych.

Projekt pobłogosławił papież Franciszek. Autorzy, zachęceni przez kard. Dziwisza, zaprezentowali też fragmenty muzyczne podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Mamy nadzieję, że dzięki tej płycie Dekalog będzie brzmiał w Państwa życiu jeszcze wyraźniej – mówią autorzy.

Płytę można nabyć od 24 marca 2017 r. w dużych księgarniach muzycznych, w oddziałach Poczty Polskiej lub jako cegiełkę w cenie nie niższej niż cena rynkowa płyty poprzez formularz na stronie  www.decalogue.pl.


Więcej informacji o płycie na stronie: www.decalogue.pl
oraz na profilu facebookowym projektu https://www.facebook.com/decalogue.official/

Info za —> Pomoc Kościołowi w Potrzebie: Dekalog – dziesięć prostych słów